GÖKÇEADA KÜLTÜR VE DENİZ PROGRAMI

TURSAB A grubu 5416 nolu TROPİK TUR SEYAHAT ACENTA İŞBİRLİĞİ İLE
Yürüyüş Lideri Mahmut ÇEÇEN Etkinlik Türü Yurtiçi Kültürel Gezi Etkinlik Tarihi 12.07.2019 Etkinlik Süresi 4 GÜN-3 GECE Katılımcı Limiti 44 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Ön Kayıt 0 Katılımcı Konum GÖKÇEADA

gökçeada ile ilgili görsel sonucu

GÖKÇEADA KÜLTÜR VE DENİZ PROGRAMI

12-15 Temmuz 2019 Cuma-Pazartesi

Yürüyüş Lideri: Mahmut Çeçen - 05356626029

TURSAB A grubu 5416 nolu TROPİK TUR SEYAHAT ACENTA İŞBİRLİĞİ İLE

12-15 Temmuz 2019 tarihlerinde(Cuma-Pazartesi), 4 günlük Gökçeada turuna gidiyoruz. 15 Temmuz resmi tatil. Çalışanlar sadece Cuma günü izin kullanacak.

Bayram tatillerinde Gökçeada’ya çok fazla tatilci gittiği için, köy gezileri ve plajlar çok kalabalı oluyor. İstanbul’a dönüş trafiği de aşırı yoğun oluyor. Bu nedenle de dönüşü Pazartesi yapıyoruz.
Türkiye'nin en büyük adasındaki çok farklı doğal güzellikleri ve yerel kültürü izlerken, yaşayan rum kültürünü de göreceğiz. Rumlar göç etmeden önce Türkiye'nin en kalabalık köyü de bu adada idi, evler hala ayakta, Kiliseler, çamaşırhaneler hala kullanılıyor. Yerel ürünler harika, keçi peyniri, keçi eti çok meşhur. Doğadan incir, üzüm, dut, badem toplayıp tadacağız.

Sörf okulunun olduğu Aydınlık köyü plajında yüzerken yüzlerce sörfçüyü izleyeceğiz. Akşamları ve yolculukta kendi müziğimizle eğleneceğiz.
Konaklama: ÖZBEK Hotel 
https://www.gokceadarehberim.com/nm-%C3%96zbek_Otel-cp-348

https://www.yudosk.org/resimx/images/G%C3%96K%C3%87EADA/kalyeta-gokceada-4.jpg

Program:
11 Temmuz Perşembe
 gece 23:oo de otobüsümüz Kozyatağı'ndan hareket ediyor.
 
12 Temmuz Cuma: 06:oo civarı Gelibolu yarımadasında Kabatepe iskelesine  varıp 08:oo feribotuyla 2 saat yolclukla Gökçeada’ya geçiyoruz.

Yanınızda kahvaltılık bir şeyler olsun, gemide de sandeviç, tost satılıyor.

Otelimizde odalarımız saat 13:oo civarı hazır oluyor. Otele gitmeden önce Eski bademli köyünü gezeceğiz. Otelimize yarleştikten sonra öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz. Otelimize yakın birkaç lokanta var, sebze ve et yemekleri lezzetli. Sonra sörfçülük okulunun bulunduğdu Aydınlık plajına gidip kendimizi serin sulara atıyoruz, sörfçüleri izleyip çamur banyosunda eğleniyoruz.

Akşam otelimize dönerken dibek kahveleriyle ünlü Zeytinlik köyüne uğrayıp geziyoruz ve kahvelerimizi içiyoruz. Akşam yemeğini gene otel yakınındaki lokantalarda yiyoruz. Yemekten sonra isteyenlerle müzikli eğlence yerlerinin olduğu limana gidiyoruz. Geç saatte otelimize dönüyoruz.

gökçeada ile ilgili görsel sonucu

gökçeada ile ilgili görsel sonucu

13 Temmuz Cumartesi: Otelde kahvaltımızı yapıp köy gezmelerine  çıkıyoruz. Türkiye'nin en büyük köyü ünvanını almış olan Dere köyü gezeceğiz önce, yaşayan kilise, çamaşırhane, kısmen yıkılmış taş evler ve Rum asıllı bir vatandaşımızın müze evini kana kana gezip yabani incir yiyeceğiz. Sonra adanın güneyindeki ilginç kumuyla ünlü plajına gidip denizin tadını çıkaracağız, bol bol yüzeceğiz. Plajda çardaklı kafeler var, buralarda yiyecek ve içecek satılıyor. Şezlong ve şemsiyeler ise ücretli, alan kendisi ödeyecek. Akşam yemeğini Uğurlu köyünde yeriz ve kendi müziğimizle eğleniriz.  

14 Temmuz Pazar: Otelde kahvaltımızı yapıp köy gezmelerine devam ediyoruz. Tepeköy yakınındaki seyir terasına gidip bol bol karadut yiyeceğiz. 500m yükseklikteki tepeden deniz kıyısına yürüyüp, tekrar yukarı çıkacağız. Yürümeyenler terasta kahve içer. Sonra Tepeköy’e gidip geziyoruz. Burada keçi peyniri, şarap ve ahududu şurubu satan Cumhur beyin evine  misafir olup,  alışveriş yapıyoruz. Öğlenden sonra gene ünlü gizli liman plajına gidip deniz keyfine devam ediyoruz. Öğlen yemeği Uğurlu köyünde. Akşam yemeğini otel yakınındaki lokantalarda yeriz akşamda Limana eğlenceye gideriz.

15 Temmuz Pazartesi: Sabah uzun uyuyup, geç kahvaltı yapıyoruz. Bugün Gökçeada için serbest zaman. Aracımız erkenden ayrılıp feribot sırasına gidecek.  Saat 14:oo e kadar kasabada gezinti, köy ürünleri satın alma ve öğlen yemeği. Dolmuşlara binip Saat15:00 feribotuna yetişiyoruz. Ve gece yolculuğumuz başlıyor. Yollar açıksa 23:oo civarı evlerimizde oluruz. Şarkılar, türküler, fıkralar eşliğinde tabii.

https://www.yudosk.org/resimx/images/G%C3%96K%C3%87EADA/G%C3%96K%C3%87EADA1.jpg
 
Malzemeler: Şort, mayo, havlu, terlik, yedek kıyafetler, güneş gözlüğü, güneş kremi, kişisel ilaçlarınızı unutmayınız...

Fiyata dahil olanlar:

Ulaşım+3 gece oda+kahvaltı konaklama(2 ve 3 kişilik odalarda kişi başı)+rehberlik+seyahat sigortası

Dernek üyesi  470 TL, internet üyesi 500 TL 

KAPARO BEDELİ 80 TL,   Not: Otele kaparo gönderileceğinden, etkinliğe 15 gün kala kaparo iadesi yapılmaz.

Araç Durakları

23:00 E-5 Kozyatağı
23:05 E-5 Göztepe

23:15 Kadıköy
23:20 Yıldız Saitçiftçi

23:25  Meciyeköy (Hamurabi börekçi önü)
23:40 Bakırköy İncirli ve Avcılar yönündeki duraklar

       
Lütfen 5 dakika önce duraklarda olunuz....

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü