GÖKÇEADA ÇADIR KONAKLAMALI KAMP VE KÜLTÜR ETKİNLİĞİ

TURSAB A9182 TUNAM TUR ACENTE GÜVENCESİ İLE
Yürüyüş Lideri Abdullah ÖZDEMİR Etkinlik Türü Yurtiçi Kültürel Gezi Etkinlik Tarihi 11.08.2018 Etkinlik Süresi 2 GÜN-1 GECE Katılımcı Limiti 24 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Ön Kayıt 2 Katılımcı Konum GÖKÇEADA /ÇANAKKALE

GÖKÇEADA ÇADIR KONAKLAMALI KAMP VE KÜLTÜR ETKİNLİĞİ

Yürüyüş Lideri: ABDULLAH ÖZDEMİR 

Etkinlik Türü         : Kamp

Etkinlik Tarihi       : 11.08.2018

Etkinlik Süresi       : 2 GÜN 1 GECE

11 AĞUSTOS 2018 CUMARTESİ 1.GÜN

Cuma akşamı 23:30 da Kozyatağından yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah Kabatepe feribot iskelesine ulaşıyoruz. 07:00 feribotu ile Gökçeada’ya geçiyoruz. Yanımızda getirdiğimiz kahvaltılıklar ile feribot saatini bekler iken veya feribotta kahvaltımızı yapıyoruz. Gökçeada’da ilk durağımız koruma altında olan ve en çok ziyaret edilen Zeytinliköy, bu köyde tarihi dokusu, taş evleri ve otantik kafeleri ile dar sokaklarında gezintiye çıkıyor fotoğraflarımızı çekiyoruz. Dibek kahvesini ve sakızlı muhallebisini tadıyoruz. Şarap evinden şaraplarınızı alabilirsiniz.

Zeytinliköy gezintisi sonrası Gökçeada merkeze giderek kamp alanında kullanacağımız yiyecek ve içeceklerimiz için alışveriş yapıyoruz. Alışveriş sonrası yol üzerindeki Dereköy’e kısa bir gezintiye çıkıyoruz.  Zamanında 1950 hane ile adanın hatta Türkiye'nin en büyük ve kalabalık köyüymüş. İçerisinde 22 kahve, 2 sinema, çok sayıda berber, bakkal, terzi gibi dükkanlar ve 3 zeytinyağı imalathanesi bulunurmuş. Mübadele sonrası günümüzde terk edilmiş bir köy olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaklaşık 100 hanede yaşam sürülmektedir. Nüfusun yarısını Rumlar yarısını Türkler oluşturmaktadır. Bu köyde tarihi taş evler, klise ve  adanın en büyük çamaşırhanesini ziyaret edeceğiz.

Öğlen civarı kamp alanımız olan uğurlu köy plajına ulaşarak çadırlarımızı kuruyoruz. Bu plaj Türkiye’nin en batısında bulunmaktadır. Gün boyu deniz keyfi yapıyoruz. İsteyenler yan tarafında bulunan gizli limanda denize girebilir. Gün batımına doğru Türkiye’nin en batı noktasına giderek güneşin batışını şaraplarımız eşliğinde izliyoruz. Akşam kamp ateşimizi yakarak yemeklerimizi hazırlayıp yiyoruz. Sonrasında sahilde şarkılar ve muhabbetler eşliğinde eğleniyoruz.

12 AĞUSTOS 2018 PAZAR 2.GÜN

Sabah istediğiniz saat de kalkıp kahvaltımızı yapıp denize giriyoruz. Sonrasında çadırlarımızı toplayıp 12:00 civarı yola çıkıyoruz. Adanın en güzel manzaraya sahip köylerinden biri olan eski bademliye ulaşıyoruz. Bu köy terkedilmiş ve koruma altında olan bir rum köyüdür. Köyün sokaklarında gezerek fotoğraflarımızı çekiyoruz.

Kaleköy’e giderek tarihi klisenin yanında çınar ağacının gölgesinde otantik bir alanda bulunan huzur bulacağınız Mustafa’nın Kayfesine gidiyoruz. Damla sakızlı kahve ve damla sakızlı muhallebisini tatmaya değer. Buradan yürüyerek Ada'nın en eski tarihi mekanlarından birisi olan İskiter Kalesine gidiyoruz. Cenevizliler tarafından inşa edilen kalenin surlarının küçük bir kısmı ayaktadır. Buradan liman ve Yunanistan’ın Semadirek Adası’nı izleyebileceğiz.

Kaleköy gezisi sonrası yola çıkıyoruz Kabatepe feribot iskelesine ulaşarak 17:00 feribotuna biniyoruz. Tahmini olarak 24:00 da İstanbul da oluyoruz.

TURSAB A9182 TUNAM TUR ACENTE GÜVENCESİ İLE

Malzemeler :
Kamp malzemeleri (çadır, uyku tulumu, mat, kafa veya el feneri vb.. Kamp malzemelerini herkes kendi getiriyor)

Diğer malzemeler (plaj malzemelerimiz, varsa kullandığınız ilaçlar, yedek kıyafetlerimiz vb..)

NOT :   

* Katılımcılar doğaya çıktıklarından risk altına gireceklerini bilmelidirler. Bunu göze alarak etkinliğe katılın.           

* Dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Gerek duyulması halinde rehber programda değişiklik yapabilir. 

*Kamp alanında tuvalet ve duş bulunmamaktadır. Plajda bulunan kafelerin duş ve tuvaletlerinden faydalanabilirsiniz.

Fiyat :

Resmi kulüp üyesi 140 TL, Web site üyesi için 150 TL

Fiyata Dahil Olanlar :

Ulaşım bedelleri

Zorunlu seyahat sigortası

Gökçeada vapur geçiş ücretleri

Fiyata Dahil Olmayanlar 

Tüm yeme içme giderleri, Kişisel harcamalar

Faaliyet Sorumlusu: Abdullah ÖZDEMİR 05553550616

Araç Durakları 

23.30 E-5 Kozyatağı (Harem istikameti)

23:35 E-5 Göztepe (Harem istikameti)

23:45 Kadıköy Evlendirme

23.55 Sait Çiftçi - Yıldız

00.00 Mecidiyeköy (Murat Muhallebicisi)

00.15 Bakırköy İncirli

 Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz! 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü