GÖKÇEADA ÇADIR KONAKLAMALI DENİZ VE KÜLTÜR ETKİNLİĞİ

TURSAB A11068 NOLU BALLİ TURİZM SEYAHAT ACENTE İŞBİRLİĞİ İLE
Yürüyüş Lideri Abdullah ÖZDEMİR Etkinlik Türü Deniz Kampı Etkinlik Tarihi 06.07.2019 Etkinlik Süresi 3 GÜN- 2 GECE Katılımcı Limiti 22 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum GÖKÇEADA

Bu etkinlik en az 22 katılımcı ile gerçekleştirilir.

06 TEMMUZ 2019 CUMARTESİ 1.GÜN

Cuma akşamı 23:45 da Kozyatağından yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah Kabatepe feribot iskelesine ulaşıyoruz. 07:00 feribotu ile Gökçeada’ya geçiyoruz. Yanımızda getirdiğimiz kahvaltılıklar ile feribot saatini bekler iken veya feribotta kahvaltımızı yapıyoruz. Gökçeada’da ilk durağımız koruma altında olan ve en çok ziyaret edilen Zeytinliköy, bu köyde tarihi dokusu, taş evleri ve otantik kafeleri ile dar sokaklarında gezintiye çıkıyor fotoğraflarımızı çekiyoruz. Dibek kahvesini ve sakızlı muhallebisini tadıyoruz. Şarap evinden şaraplarınızı alabilirsiniz.

Zeytinliköy gezintisi sonrası Gökçeada merkeze giderek kamp alanında kullanacağımız yiyecek ve içeceklerimiz için alışveriş yapıyoruz. Alışveriş sonrası yol üzerindeki Dereköy’e kısa bir gezintiye çıkıyoruz.  Zamanında 1950 hane ile adanın hatta Türkiye'nin en büyük ve kalabalık köyüymüş. İçerisinde 22 kahve, 2 sinema, çok sayıda berber, bakkal, terzi gibi dükkanlar ve 3 zeytinyağı imalathanesi bulunurmuş. Mübadele sonrası günümüzde terk edilmiş bir köy olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaklaşık 100 hanede yaşam sürülmektedir. Nüfusun yarısını Rumlar yarısını Türkler oluşturmaktadır. Bu köyde tarihi taş evler, klise ve  adanın en büyük çamaşırhanesini ziyaret edeceğiz.

Öğlen civarı kamp alanımız olan uğurlu köy plajına ulaşarak çadırlarımızı kuruyoruz. Bu plaj Türkiye’nin en batısında bulunmaktadır. Gün boyu deniz keyfi yapıyoruz. İsteyenler yan tarafında bulunan gizli limanda denize girebilir. Gün batımına doğru Türkiye’nin en batı noktasına giderek güneşin batışını şaraplarımız eşliğinde izliyoruz. Akşam yemeğini aldıklarımızı hazırlıyoruz veya bulunan tesislerden faydalanıyoruz. Sonrasında sahilde şarkılar ve muhabbetler eşliğinde eğleniyoruz.

07 TEMMUZ 2019 PAZAR 2.GÜN

Gün boyu deniz keyfi yapıyoruz. İsteyen katılımcılar ile Şirinköy’e giderek üreticiden şarap alışverişi yapıyoruz. Sonrasında adanın en güzel plajlarından laz koyuna giderek denizin ve güneşin tadını çıkarıyoruz. Akşam yemeğimizi uğurlu köyünde belirleyeceğimiz bir yerde yiyoruz. Sonrasında kamp alanına geçerek sahilde şarkılar ve muhabbetler eşliğinde eğleniyoruz.

08 TEMMUZ 2019 PAZARTESİ 3.GÜN

Sabah istediğiniz saat de kalkıp kahvaltımızı yapıp denize giriyoruz. Sonrasında çadırlarımızı toplayıp 11:00 civarı yola çıkıyoruz. Adanın en manzaraya sahip köylerinden biri olan eski bademliye ulaşıyoruz. Bu köy terkedilmiş ve koruma güzel altında olan bir rum köyüdür. Köyün sokaklarında gezerek fotoğraflarımızı çekiyoruz.

Kaleköy’e giderek tarihi klisenin yanında çınar ağacının gölgesinde otantik bir alanda bulunan huzur bulacağınız Mustafa’nın Kayfesine gidiyoruz. Damla sakızlı kahve ve damla sakızlı muhallebisini tatmaya değer. Buradan yürüyerek Ada'nın en eski tarihi mekanlarından birisi olan İskiter Kalesine gidiyoruz. Cenevizliler tarafından inşa edilen kalenin surlarının küçük bir kısmı ayaktadır. Buradan liman ve Yunanistan’ın Semadirek Adası’nı izleyebileceğiz.

Kaleköy gezisi sonrası yola çıkıyoruz Kabatepe feribot iskelesine ulaşarak 16:00 feribotuna biniyoruz. Tahmini olarak 24:00 da İstanbul da oluyoruz.

TURSAB A11068 NOLU BALLİ TURİZM SEYAHAT ACENTE İŞBİRLİĞİ İLE

Malzemeler :
Kamp malzemeleri (çadır, uyku tulumu; yaz olduğu için pike tarzı bir şeyde olabilir, mat, el feneri vb. Kamp malzemelerini herkes kendi getiriyor)

Diğer malzemeler (güneş kremi, güneşten korunmak için şapka, varsa kullandığınız ilaçlar, yedek kıyafetlerimiz, plaj havlusu, yüzmek için mayo vb..)

NOT :   

* Katılımcılar doğaya çıktıklarından risk altına gireceklerini bilmelidirler. Bunu göze alarak etkinliğe katılın.           

* Dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Gerek duyulması halinde rehber programda değişiklik yapabilir. 

*Kamp alanında tuvalet ve duş bulunmamaktadır. Plajda bulunan kafelerin duş ve tuvaletlerinden faydalanabilirsiniz.

* Konfor beklentisi olan katılımcılar için uygun etkinlik değildir.

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR.

PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR.  

BU NEDENLE  ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR.

Paylaşıldığındaki tahmini fiyat:

Resmi kulüp üyesi 200 TL, Web site üyesi için 210 TL

Fiyata Dahil Olanlar :

Ulaşım bedelleri

Zorunlu seyahat sigortası

Acenta giderleri

Gökçeada vapur geçiş ücretleri

Fiyata Dahil Olmayanlar 

Tüm yeme içme giderleri, Kişisel harcamalar

Faaliyet Sorumlusu: Abdullah ÖZDEMİR 05553550616

Araç Durakları 

23.45 E-5 Kozyatağı (Harem istikameti)

23:50 E-5 Göztepe (Harem istikameti)

24:00 Kadıköy Evlendirme

00.10 Sait Çiftçi - Yıldız

00.15 Mecidiyeköy (Murat Muhallebicisi)

00.30 Bakırköy İncirli

 Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz! 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü