GÖKÇEADA DENİZ VE DOĞA

TURSAB A8407 UGO TURİZM ACENTE İŞBİRLİĞİ İLE
Yürüyüş Lideri Ayten EFE YILMAZ Etkinlik Türü Otel Konaklamalı Deniz Etkinliği Etkinlik Tarihi 10.07.2020 Etkinlik Süresi 4 GÜN-3 GECE Katılımcı Limiti 17 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Ön Kayıt 0 Katılımcı Konum ÇANAKKALE

GÖKÇEADA DENİZ ve DOĞA

10-13 TEMMUZ  CUMA-PAZARTESİ

Yürüyüş Lideri: AYTEN EFE YILMAZ-05302933539,MAHMUT ÇEÇEN

TURSAB A8407 UGO TURİZM ACENTE İŞBİRLİĞİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

10-13 Temmuz  tarihlerinde (Cuma-Pazartesi), 4 günlük Gökçeada turuna gidiyoruz.

Türkiye'nin en büyük adasındaki çok farklı doğal güzellikleri ve yerel kültürü izlerken, yaşayan rum kültürünü de göreceğiz. Rumlar göç etmeden önce Türkiye'nin en kalabalık köyü de bu adada idi, evler hala ayakta, Kiliseler, çamaşırhaneler hala kullanılıyor. Yerel ürünler harika, keçi peyniri, keçi eti çok meşhur. Doğadan incir, üzüm, dut, badem toplayıp tadacağız.

Sörf okulunun olduğu Aydınlık köyü plajında yüzerken yüzlerce sörfçüyü izleyeceğiz. Akşamları ve yolculukta kendi müziğimizle eğleneceğiz. Dönüş günü Çanakkale savaşında Atatürk'ün karargahını kurduğu Bigalı köyündeki karagah evi, müzeyi ziyaret edeceğiz.

ETKİNLİKLERİMİZDE PANDEMİ KURALLARI
1- Araçlarda kesinlikle maske takılacaktır.
2- Araçlara binilirken ateş ölçümü yapılacak. 38 derece üstü ateşi olanlar araca alınmayacak.
3- Yürüyüşlerde , kamplarda  ve  molalarda 1,5 m sosyal mesafe kuralı uygulanacaktır.
Tüm katılımcılar yukarıdaki kuralları kabul ederek etkinliklerimize katılabilir.

ETKİNLİK, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. ETKİNLİK, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.

18 Yaş altı katılımcılar ebeveynleri ile etkinliğe katılabilirler.

Program:
9 Temmuz Perşembe
 gece 23:oo de otobüsümüz Kozyatağı'ndan hareket ediyor.
10 Temmuz Cuma: 06:oo civarı Gelibolu yarımadasında Kabatepe iskelesine  varıp 08:oo feribotuyla 2 saat yolculukla Gökçeada’ya geçiyoruz.

Yanınızda kahvaltılık bir şeyler olsun, gemide de sandviç, tost satılıyor.

Otelimizde odalarımız saat 13:oo civarı hazır oluyor. Otele gitmeden önce Eski bademli köyünü gezeceğiz. Otelimize yarleştikten sonra öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz. Otelimize yakın birkaç lokanta var, sebze ve et yemekleri lezzetli. Sonra sörfçülük okulunun bulunduğdu Aydınlık plajına gidip kendimizi serin sulara atıyoruz, sörfçüleri izleyip çamur banyosunda eğleniyoruz.

 Akşam yemeğini otel yakınındaki lokantalarda yiyoruz. Otelde, dışarıdan aldığımız içeceklerimizle müzik eşliğinde eğleneceğiz.

gökçeada ile ilgili görsel sonucu

11 Temmuz Cumartesi: Otelde kahvaltımızı yapıp köy gezmelerine  çıkıyoruz. Dibek kahveleriyle ünlü Zeytinlik köyüne uğrayıp geziyoruz ve kahvelerimizi içiyoruz. Daha sonra Gökçeada'nın en güzel koylarında biri olan Laz Koyuna gidip deniz keyfi yapıyoruz. Akşam otelimize dönüp merkezde yemeklerimizi yiyoruz.Yemekten sonra isteyenlerle müzikli eğlence yerlerinin olduğu limana gidiyoruz. Geç saatte otelimize dönüyoruz. 

12 Temmuz Pazar: Otelde kahvaltımızı yapıp köy gezmelerine  çıkıyoruz. Türkiye'nin en büyük köyü ünvanını almış olan Dere köyü gezeceğiz önce, yaşayan kilise, çamaşırhane, kısmen yıkılmış taş evler ve Rum asıllı bir vatandaşımızın müze evini kana kana gezip yabani incir yiyeceğiz. Sonra adanın güneyindeki ilginç kumuyla ünlü plajına gidip denizin tadını çıkaracağız, bol bol yüzeceğiz. Plajda çardaklı kafeler var, buralarda yiyecek ve içecek satılıyor. Şezlong ve şemsiyeler ise ücretli, alan kendisi ödeyecek. Akşam yemeğini Uğurlu köyünde yeriz ve kendi müziğimizle eğleniriz. 
13 Temmuz Pazartesi : Sabah uzun uyuyup, geç kahvaltı yapıyoruz. Bugün Gökçeada için serbest zaman. Aracımız erkenden ayrılıp feribot sırasına gidecek.  Saat 12:oo e kadar kasabada gezinti, köy ürünleri satın alma ve öğlen yemeği. Dolmuşlara binip Saat13:00 feribotuyla Gelibolu yarımadasına geçip, Çanakkale savaşında Ulu önder ATATÜRK'ün karargah evinin müze olarak korunduğu Bigalı köyüne gidiyoruz. 
Yollar açıksa 23:oo civarı evlerimizde oluruz. 

 Malzemeler: Şort, mayo, havlu, terlik, yedek kıyafetler, güneş gözlüğü, güneş kremi, kişisel ilaçlarınızı unutmayınız...

Konaklama: ÖZBEK Hotel 
https://www.gokceadarehberim.com/nm-%C3%96zbek_Otel-cp-348

Fiyata dahil olanlar:

Ulaşım

3 gece oda+kahvaltı konaklama(2 ve 3 kişilik odalarda kişi başı)

rehberlik

Fiyata dahil olmayanlar:

Cuma sabah kahvaltısı

Öğle ve Akşam yemekleri

Pazartesi dönüş akşam yemeği

Kişisel harcamalar

Dernek üyesi  950 TL, internet üyesi 1000 TL 

KAPARO BEDELİ 400 TL,   Not: Otele kaparo gönderileceğinden, etkinliğe 10 gün kala kaparo iadesi yapılmaz.

Araç Durakları

23:00 E-5 Kozyatağı
23:05 E-5 Göztepe

23:15 Kadıköy
23:20 Yıldız Saitçiftçi

23:25  Meciyeköy (Hamurabi börekçi önü)
23:40 Bakırköy İncirli 

       
Lütfen 5 dakika önce duraklarda olunuz....

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 © Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü