GALATYA TURU

TURSAB 791101 nolu SEA BLUE TURİZM SEYAHAT ACENTA İŞBİRLİĞİ İLE
Yürüyüş Lideri Tuncay ÇİFTOĞLU Yürüyüş Lideri Uğur TAŞLIYURT Etkinlik Türü Yurtiçi Kültürel Gezi Etkinlik Tarihi 22.03.2019 Etkinlik Süresi 3 GÜN- 2 GECE Katılımcı Limiti 45 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Ön Kayıt 0 Katılımcı Konum ÇORUM – AMASYA –TOKAT- SAMSUN / VEZİRKÖPRÜ

GALATYA TURU

(ÇORUM – AMASYA –TOKAT- SAMSUN / VEZİRKÖPRÜ)

22- 23 – 24 Mart tarihleri arasında, sizler için keyifli bir gezi planladık

791101 NOLU SEA BLUE TURİZM ACENTA GÜVENCESİYLE

Çorum / Hattuşaş Antik Kenti – Alaca Höyük – Yazılı Kaya –

Tokat / Gökmedrese – Ballıca Mağarası

Amasya / Kralkaya Mezarları – Amaya Müzesi – Ferhat ile Şirin Bendi - Sultan II. Bayezid Külliyesi – Amasya Kalesi – Tarihi Amasya Evleri

Samsun / Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu

21 Mart Perşembe ; 
Akşam 22:00'den itibaren sizleri seçtiğiniz duraklardan alarak yola çıkıyoruz.

22 Mart Cuma ;

1. Gün: Çorum / Hattuşaş Antik Kenti - Alaca Höyük - Yazılı Kaya

Sabah Kahvaltımızı yolumuzun üzerinde uygun bir yerde alarak , Galatya’nın ilk durağı olan Hititlerin Başkenti  ve Asurlardan başlayıp sırasıyla Frigler, Hititler, Roma ve Bizans’lara ev sahipliği yapmış olan Hattuşaş Antik Kenti ’ne doğru yola çıkıyoruz. Sağlı sollu yaylalar arasında yapacağımız yolculuk sonrasında Boğazköy’ün içinden geçerek M.Ö 4500’ lü yıllara kadar tarihi dayanan bu antik kente geliyoruz. İlk olarak Büyük Tapınağı geziyoruz. Ardından sırasıyla Büyük Kale, Nişantaşı, Hiyeroglifli Oda, Güney Kale, Kral Kapısı, Tapınaklar, Yer Kapı (fotoğraf molası ), Sfenksli Kapı, Aslanlı Kapı’yı gezdikten sonra aracımıza geri dönüyor ve Tanrı Tutalya ve diğer tanrılara inançlarını yerlerine getirmek için ve her tanrının simgesinin bulunduğu Yazılı Kaya’ ya gidiyoruz. Boğazkale’ye geri dönüyor tarihi eser ve kalıntıları inceleme amacıyla Boğazköy Müzesine uğruyoruz. Öğlen yemeği molası.

Hattuşaş’ın uzantısı olan Alacahöyük ‘de kent kalıntıları ve müzesinin gezileri sonrası Amasya’ya doğru yola çıkıp otelimize varıyoruz.Otelimizden akşam yemeği sonrası Şehzadeler Şehri Amasya’yı panoromik olarak izleyip kahvelerimizi içeceğiz.


23 Mart Cumartesi ;

2. Gün: Tokat / Gökmedrese – Ballıca Mağrası  

Amasya / Kralkaya Mezarları – Amaya Müzesi – Ferhat ile Şirin Bendi - Sultan II. Bayezid Külliyesi – Amasya Kalesi – Tarihi Amasya Evleri

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, otelimizden ayrılarak Tokat’a doğru hareket ediyoruz. Tokat’ta İhtişamı ile sizleri büyüleyecek Gök Medrese'yi geziyoruz. Bu tarihi anıt Selçuklu eserlerinden biridir. Kitabesi konulmayan yapı, XIII. yüzyılda (1277 )Müineddin Pervane Süleyman tarafından yaptırılmıştır. Anadolu Selçuklu mimari ve sanatının en belirgin özelliklerini taşımaktadır. Gökmedrese 2 katlı 2 eyvanlı, ortası açık avlulu ve revaklı plan tipinde olup taş, çini ve alçı süslemeler bulundurmaktadır. İki renkli taş kullanılarak inşa edilmiş taç kapıda geometrik ve bitkisel bezemeli bordürlerden oluşan bir süsleme programı uygulanmıştır. Jül Cesar‘ın VENI-VIDI-VICI ( Geldim – Gördüm – Yendim ) dediği Tokat'ta gezimize Dünyanın 8. harikası olarak kabul edilen Dünyadaki bütün mağara oluşumlarından örnekler görebileceğiniz Ballıca Mağarası'nı gezerek devam edeceğiz.Öğlen yemeği molası.

Bir sonraki durağımız Şehzadeler Şehri AMASYA

Amasya’daki ilk yerleşmeler mevcut bilgilerimiz ışığında Kalkolitik Çağa   (M.Ö. 5500-3000) kadar uzanmaktadır. 

Strabon’a göre Amasya ismi, burada yaşamış olan bir Amazon kraliçesi olan Amasis’den gelmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda da ilk önemli adımın atıldığı bu şehir ;

22 Haziran 1919 tarihinde yayınlanan “Amasya Genelgesi” ile “Milletin İstiklâlini Yine Milletin Azim ve Kararı Kurtaracaktır” denilerek Milli Mücadele burada fiiliyata geçirilmiştir.

Yeşilırmak kıyısında Harşena Dağı Eteğine kurulmuş bu şehirde , Kral Kaya Mezarları 'nı gezerek, Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evlerininiz cumbalarını izliyoruz. Ardından Şehzadeler Gezi Yolundan yürüyüşümüzü yaparak , sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayezid Külliyesi 'ni geziyoruz. Buradan Burma Minareli Camii ve şehzadeler parkı geziyoruz. İçinde ilhanlılar döneminde kalma 6 adet mumyanın en fazla ilgi çektiği Amasya Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında Helenistik dönme ait olduğuna inanılan ve mitoloji’ye göre Ferhat’ın, Şirin’e kavuşmak adına dağları kazarak oluşturduğu ve bu adı taşıyan Ferhat ile Şirin Su Kanallarını ziyaret ediyoruz.

Gezi sonrası otelimizde akşam yemeğimizi alıp , daha sonra isteyen arkadaşlarla Amasya şehir gezisine çıkarak tarihi gezinin mistik havasına kendimizi bırakıp , konaklarda yapılan akşam eğlencelerine katılacağız.

23 Mart Pazar ;

Sabah otelimizde kahvaltımızı alarak , oda teslimlerimizi yapıp ,  Samsun ili Vezirköprü İlçesinde bulunan Altınkaya Barajı üzerindeki Şahinkaya Kanyonu görülmeye değer doğal güzellikleri gezeceğiz.

Yaklaşık 1500 metre uzunluğundaki kanyon, Kızılırmak’ın turkuaz rengi sularının sarp kayalıkları arasında kendine yol bulduğu gizemli geçit olarak heybetiyle  bizleri büyüleyecektir.

Kanyon çevresinde yürüyüş yaparak  , turkuaz sularda tekneler ile gezimizi yapıp   bol bol fotoğraf çekeceğiz.

Kanyonda gezimizi tamamlayıp , öğlen yemeğimizi yiyerek vakitlice İstanbul’a doğru yola çıkacağız.

Müze ve Ören Yerleri Ücretli olacağı için katılımcıların Müze Kartı çıkarması faydalı olacaktır. Daha sonraki gezilerinizde de kullanabilirsiniz.

Programda gezilecek yerlerin sıralamasında şartlara değişiklik yapma hakkı rehberimizde bulunmaktadır.

Açık Büfe kahvaltılarımızı otelimizde Sabah 07.30’da alacağız.

Fiyat : Resmi kulüp üyesi 550 TL,Resmi kulüp üyesi olmayan için 600 TL

 Fiyata Dahil Olanlar,

2 Gece Konaklama

2 Sabah Kahvaltısı (Otelde)

2 Akşam Yemeği (Otelde)

Rehberlik Hizmeti

Ulaşım bedelleri ve sigortalar.

Otelimiz, http://www.applegrup.com/

Fiyata Dahil Olmayanlar ;

Müze – Ören yeri giriş ücretleri

Yolculuk esnasında alınacak Yiyecek ve İçecekler

Öğlen Yemekleri

Otelde alınacak olan İçecekler

Akşam yemeklerinde alınacak Alkollü ve Alkolsüz İçecekler

Belirtilmeyen tüm masraflar

Not : Konaklama 2-3 kişilik odalarda olacaktır.Eşleştirme yapılarak konaklama yapılacaktır.

ARAÇTA OTURMA YERLERİ ÖN ÖDEMENİN YAPILMA SIRASINA GÖRE OLACAKTIR.

ETKİNLİK TARİHİNE 15 GÜN KALA YAPILAN İPTAL DURUMUNDA KAPARO İADESİ YAPILAMAMAKTADIR.

ETKİNLİĞİMİZ 40 KİŞİ ÜSTÜNDE KATILIMCI OLMASI DURUMUNDA GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

Yürüyüş sorumluları : Tuncay Çiftoğlu,Uğur Taşlıyurt

Araç Durakları:
22:00 İncirli Ömür
22:20 Mecidiyeköy Y.K.Bank
22.50 Kadıköy Belediye binası karşısı Kayacanlar Böreğin önü
23.00 Kozyatağı

23.15 Kartal Köprüsü

NOT : İSTANBUL DIŞI KONAKLAMALI ETKİNLİKLERDE İNDİ-BİNDİ SÜRESİNİ AZALTMAK İÇİN ARA DURAK  TERCİHİ YAPILAMAMAKTADIR.ISRAR EDİLMEMESİ RİCA OLUNUR.

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü