ÖMERLİ BARAJI-ESENCELİ KÖYÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Faaliyetlerimiz İstanbul Valiliği İl Spor Müdürlüğü ve Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından onaylanan yıllık faaliyet plan ve programımız kampsamında, Dağcılık Federasyonu'nun yayımladığı COVID-19 Yönergesine uygun olarak yapılmaktadır.
Yürüyüş Lideri İbrahim Kamil BİRLİKAY Yürüyüş Lideri Erkan EKİZ Etkinlik Türü Kolay Yürüyüş Etkinlik Tarihi 02.07.2020 Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK Katılımcı Limiti 30 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 4 Konum ŞİLE

ESENCELİ KÖYÜ-ÖMERLİ BARAJI-ESENCELİ KÖYÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ(RİNG)

2 TEMMUZ PERŞEMBE

PARKUR: Esenceli Köyü- Ömerli Barajı- Esenceli Köyü

PARKUR DERECESİ: Kolay parkur

Yürüyüş mesafesi: 12 KM 

Yürüyüş Lideri: İbrahim Kamil Birlikay 05333074124, Erkan Ekiz

BU ETKİNLİĞE KATILIMCILAR ÖZEL ARAÇLARI İLE KATILABİLİRLER TOPLU ULAŞIM BİRAZ ZOR OLUYOR.

PARKUR BİLGİSİ : Parkurumuz Esenceli köyünden başlıyor, Ömerli Barajının etrafından yürüyerek tekrar Esenceli Köyüne dönerek yürüyüşümüzü tamamlıyoruz.. Yaklaşık 12 km civarında bir parkur.

Buluşma Noktası:  Yürüyüşümüz için saat 10.00'da Çekmeköy'e bağlı Ömerli köyü Merkez camiinin yanındaki Cumhuriyet parkında  buluşacağız. Kahvatımızı kendi getirdiklerimiz ile burada yapacağız. Yürüyüş yapacağımız Esenceli Köyünde kahve,market gibi hiç birşey olmadığı için buluşmamızı, kahvaltımızı, alışverişimizi burada yapacağız.Yürüyüşümüze saat 11:30'da  başlıyoruz. Yürüyüşümüzün saat 5-6 gibi tamamlayacağız.

Yolu bulmak için İhsan beyide arayabilirsiniz .Ömerli Köyü merkez camii yanındaki Cumhuriyet parkındaki çay ocağının sahibi: İhsan bey 05356676770

Esenceli köyü, Ömerli’ye 21 km, Şile Merkeze ise 38 km uzaklıktadır. Şile sınırları içerisinde yer alan, Ömerli barajı kıyısında bulunan, doğal güzelliği tahrip edilmemiş, sessiz ve sakin bir köydür.Ömerli barajı ve Hacıllı Köyü isimleri arasında gizliliğini korumuş, Ömerli barajı kenarında küçük bir adacık şeklinde yer almaktadır.Köy içerisinde 19 hane ve 55 nüfus bulunmaktadır. Sadece bu rakamları göz önünde bulundurduğunuz da Esenceli köyü ve çevresinin ne kadar sakin olabileceğini tahmin edebilirsiniz.

Mutlaka yanınızda maskeniz ve el dezenfektanınız olsun.

Yürüyüşlerde  ve  molalarda 1,5 m sosyal mesafe kuralı uygulanacaktır.

ETKİNLİK, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. ETKİNLİK, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.

18 Yaş altı katılımcılar ebeveynleri ile etkinliğe katılabilirler.

Kahvaltı:

 Herkesin yanında getirdiği kahvaltılık malzemelerle Çayırbaşıköyü  kahvesinde yapacağız.

Öğlen Yemeği

Atıştırmalıklarınızı yanınıza alıyorsunuz. Meyve ve kuruyemiş tercih edilmeli.           

Malzemeler:

Bileği saran bot, Sırt çantanızda; yedek kıyafetleriniz, varsa kullandığınız ilaçlar ve su mutlaka bulunmalı… Yağmurluk el yada kafa feneri ve DÜDÜK yanınızda olması gerekenlerden…

UYARILAR:  

* Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği şeklinde planlanmış programlarımız yoktur.

 * Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.   

* Katılımcılar doğaya çıktıklarında belirli risklere maruz kalabileceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.    

* Kalp, tansiyon,kilo solunum ve ortopedik rahatsızlığınız varsa kesinlikle etkinliğe katılmayınız.    

* Belirli bir zaman aralığında yürüyüşün tamamlanabilmesi için yürüyüş temposunu bozacak hal ve hareketlerden kaçınılmalıdır.

* Etkinliğimizde alkol vb. kullanımı yasaktır. Mümkünse bir gün önceden de alınmaması yürüyüş temposu ve kalp ritminiz için yararlı olacaktır.

* Rehber, parkurda duruma göre değişiklik yapabilir.

* Parkurumuzun bir kısmı keşif etapları içerir. Patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir.

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Seyahatler yasalara uygun şekilde TURSAB Acentaları tarafından organize edilmektedir.
Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü