ÇATALCA YALIKÖY HAFTAİÇİ YÜRÜYÜŞ VE YÜZME KEYFİ

TURSAB A11068 NOLU BALLİ TURİZM SEYAHAT ACENTE İŞBİRLİĞİ İLE
Yürüyüş Lideri İbrahim Kamil BİRLİKAY Yürüyüş Lideri Muhammed Emre DEMİRCİOĞLU Etkinlik Türü Kolay Yürüyüş Etkinlik Tarihi 19.06.2019 Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK Katılımcı Limiti 17 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum ÇATALCA

ÇATALCA YALIKÖY HAFTAİÇİ YÜRÜYÜŞ VE YÜZME KEYFİ

GENEL BİLGİ:

19 Haziran Çarşamba

Parkur Uzunluğu: 7 Km (İsteyenlerle 12 Km)

Görülecek Yerler: Ulaşabilirsek iki küçük koy, Doğal Havuz (YÜZME MOLASI), Kuzuludere Göleti, Yalıköy Kumsalı (YÜZME MOLASI)

Parkur Zorluğu: KOLAY-ORTA arası (5 üzerinden 2,5)

Yol Yapısı: Orman Yolları, Patika, kumsal, kısa bir mesafede asfalt

Rehber: İbrahim Kamil Birlikay-, Emre Demircioğlu

LÜTFEN ETKİNLİK DUYURUSUNU SONUNA KADAR OKUYALIM.

Uzun bir aradan sonra yine farklı bölgelerdeki etkinliklerle birlikteyiz. Çöl sıcakları bastırmasa da, bu yaz günlerinde yüzme odaklı ve fazla yorucu olmayan doğa yürüyüşlü bir etkinlik yapalım ve yakın zamanda keşfedilip gittikçe tanınan Yalıköy’deki doğal havuzda yüzelim istedik. Daha sakin bir ortamda yüzmek adına etkinliğin HAFTA İÇİ olmasını planladık…

Program kabaca şöyle:

Kahvaltı ve alışveriş molasının ardından vakitlice Yalıköy’e ulaşıp yürüyüşe başlıyoruz. İlk önce sahile yöneleceğiz ve kumsaldan 1 km kadar yürüyeceğiz. Ardından bir köprüyle dereyi geçip orman içine gireceğiz. Bu bölümde hedefe ulaşana dek iki küçük koy keşfetmeye çalışacağız. Bu koylara ulaşmayı başardıktan sonra muhteşem güzellikteki doğal havuzun olduğu noktaya geleceğiz. Dar bir patikası var ve sadece bir yerde çok küçük ama hafif bir dik iniş var. Burayı dikkatlice geçip doğal havuza varacağız ve uzun bir mola vereceğiz. Yüzme, fotoğraf ve yemek için…

Ardından dönüşe geçeceğiz. 1 km boyunca toprak yolu kullanarak aracın gelebileceği noktaya varacağız. İsteyenler bu 7. Km’de yürüyüşü bırakıp araçla Yalıköy’e geçebilir ve sahilinde yüzebilir. Yürümek isteyenlerle güneyde kalan ormanlardan (farklı bir rotadan) devam edip Kuzuludere Göleti’nden geçerek Yalıköy’e ulaşacağız ve diğer gruba katılıp daha kısa da olsa Yalıköy’de yüzeceğiz.

Etkinlik rehberlerimiz için de ilk olacaktır… Programda belirtilemeyen güzelliklerle de (koy, fiyort vb.) karşılaşabiliriz. Fotoğraf çekmeyi sevenler için çok uygundur…

Hem hafta içi müsait olan herkesi, hem de Avrupa yakasında yürüyeceğimiz için Avcılar, Beylikdüzü ve Büyükçekmece’de oturan misafirlerimizi özellikle bekliyor olacağız…

ARAÇ NOTU: Araç, Büyükçekmece’ye kadar E-5 üzerinden gideceği için Beylikdüzü-Büyükçekmece arasında oturan misafirlerimizi de E-5 güzergahı üzerinden alabiliriz. Etkinliğe kayıt olurken, bineceğiniz durak, listede yer almıyorsa, etkinlik kaydını tamamlayabilmek adına en yakın durağı işaretleyebilir; etkinlik günü sabahı, araç veya etkinlik sorumlusuna bilgi vererek istediğiniz noktadan araca binebilirsiniz.

MALZEME NOTU: Bölgedeki ormanlar sık olabilir. O yüzden, lütfen ŞORTLA yürüyüşe GELMEYELİM. Şortunuzu çantanızda bulundurabilir ve doğal havuzdan sonraki kısımda kullanabilirsiniz. Yüzme molası öncesinde zaman zaman sık bitki örtüsünden geçebiliriz. Doğal havuzun bulunduğu kayalık bölgede kıyafetlerimizi değiştirme şansımız olacaktır. Yüzmek isteyenler HAVLU ve MAYO yanında bulundurmalı… ŞAPKA olmazsa olmaz, zira yüzme molalarında ve yürürken bazı bölümlerde açıkta olacağız. Küçük bir MAT ya da HASIR, yüzme molalarında çok işe yarayacaktır.

  • Hafta içi İstanbul’un sabah trafiğine takılmamak adına, araç kalkış saati Kozyatağı 06:30 olarak belirlenmiştir.
  • Kahvaltıyı, yol üzerindeki Çatalca merkezdeki kahvede yanımızdan getirdiklerimizle yaparız. İsteyenler çevredeki pastanelerden yararlanabilir ya da çorba içebilir. Alışverişi de burada tamamlarız.
  • Parkurun kolay-orta arası arasında olacağı düşünülmektedir. Parkur, İLK KEZ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ yapmayı planlayan katılımcılar için uygundur. Fakat aşırı kilo ve sağlık sorunu olanlar doğal havuza inerken daha dikkatli olmaları gerekmektedir.
  • Araçta bırakılacak olan yedek kıyafetler getirmek konforlu bir dönüş yolculuğu açısından yararlı olacaktır.

Fotoğraflar: https://www.instagram.com/hikingturkiye (Geçmiş Yudosk etkinlikleri ve doğa yürüyüşlerinden çeşitli fotoğraflar için sayfayı takip edebilirsiniz.)

Araç Durakları

06.30            KOZYATAĞI CARREFOUR(HAREM İSTİKAMETİ)

06.40            GÖZTEPE   ( HAREM İSTİKAMETİ)

06.50            KADIKÖY (Kayacanlar Börek)

07.00            YILDIZ SAİT ÇİFTÇİ

07.05            MECİDİYEKÖY(ASLI BÖREK)

07.15            CEVİZLİBAĞ (YEŞİL KUNDURA DURAĞI)

07.25            İNCİRLİ (ÖMÜR)

07.30            SEFAKÖY

07.45            AVCILAR (PELİKAN MALL A.V.M.)

07.55            BEYLİKDÜZÜ (BAUHAUSE)

08.00            BEYLİKDÜZÜ(AUTOPİA)

 Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz! 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü