BÜYÜKADA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

ARAÇSIZ ETKİNLİK
Yürüyüş Lideri Esat ÇOBAN Etkinlik Türü Kolay Yürüyüş Etkinlik Tarihi 19.01.2020 Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK Katılımcı Limiti 45 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum BÜYÜKADA

BÜYÜKADA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

19 OCAK PAZAR

Büyükada’da 12 km'lik kolay bir yürüyüş yapacağız. 

Yürüyüş Lideri: ESAT ÇOBAN-05353243217

10:00 da Eminönü’nden vapur kalkıp Kadıköy’e uğruyor. Anadolu yakası Bostancı’dan gelebilir. Vapur erken doluyor, 10 dakika önce gelmenizi tavsiye ederiz.

11:45 de Büyükada KÖŞEM lokantasında buluşuyoruz (saat kulesinden sola giden cadde üzerinde). Aç olanlar yemek yiyor, çaylar şirketten.

12:15 Yürüyüş başlıyor, Adanın güzelliklerini adımlayarak, dünyanın en büyük ahşap konağını gezerek, adanın araksında kayalıklarda yemek molasından sonra Aya Yorgi kilisesine varıyoruz. Aya Yorgi'nin bulunduğu tepedeki muhteşem manzara eşliğinde çaylarımızı ve içeceklerimzi alabiliriz. İsteyene alkol de var. Restaurantta bira,köfte,patates vs. satılıyor.

18:15 veya sonraki vapur seferiyle eve dönüş.

Not: Hava şartlarına göre giyinelim. İnce giyecekler tercih edilmeli. Vücut ısındıkça kat kat inceltilir veya kalınlaştırılır. 

Boğazlı yürüyüş botu giyiniz. Boğazlı bot ayak burkulmalarını önler. Bir kişinin sakatlanması bütün grubu geciktirir.

Yürüyüş süresinde atıştırmalık kuruyemiş, meyve ve sandviç, 1,5 litre su bulundurun. 

Herkes kendi ilk yardım malzemesini bulundurmakla sorumludur, (kişisel ilaçlar, sargı bezi, yara bandı vs.)

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü