BEYKOZ’UN KÖYLERİ PAŞAMANDIRA- DEĞİRMENDERE-ÖĞÜMCE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

TURSAB A5945 AFİTAP TURİZM ACENTE İŞBİRLİĞİ İLE
Yürüyüş Lideri Tülay BAYAR Etkinlik Türü Kolay Yürüyüş Etkinlik Tarihi 19.01.2020 Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK Katılımcı Limiti 30 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum BEYKOZ

BEYKOZ’UN KÖYLERİ PAŞAMANDIRA- DEĞİRMENDERE-ÖĞÜMCE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

19 OCAK PAZAR

Yürüyüş Lideri: Tülay BAYAR- 0(533)4340907

Parkur Uzunluğu: 11 Km

Parkur Zorluğu: Kolay Yürüyüş

Parkur Yapısı:  Orman yolları ve patikalar(Arada kısa bir köprü ve yol geçişi)

Bu Pazar günü Beykoz’un güzel köyleri arasında oluşturduğumuz yürüyüş parkurunda etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. İstanbul’un en yeşil doğasına sahip ilçesi Beykoz, şu sıralar ormanları, parkları ve korularıyla mevsimin en büyüleyici renklerini sunuyor.

15 günlük tahmin raporlarına göre hava çoğunlukla bulutlu olacak ve ısı 8°C civarında görünüyor.

Yürüyüşümüze başlamadan önce Öğümce’de köy kahvesinde kendi getirdiğimiz yiyeceklerle kahvaltı yapacağız. Doğa yürüyüşümüze ise Paşamandıra Değirmendere’den başlıyoruz. Üçüncü Boğaz köprüsünün güzergahı İstanbul’un kuzey kuşağındaki ormanların tam ortasından geçtiği için, arada Kuzey Marmara Otobanına paralel veya eski köprü geçişleri olsa da, büyük ölçüde orman içi yollar ve patikalarda yaklaşık 11 km uzunluğunda zor olmayan keyifli bir doğa yürüyüşü yapacağız. Bununla birlikte, grubun performansına ve doğa koşullarına göre, gerektiği durumlarda rehber parkurda değişiklik yapabilir.Yürüyüşümüzün uzun molasında, kendi getirdiğimiz ve hazmı kolay, enerjisi yüksek atıştırmalıklarla öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemek molası sonrasında parkurumuzun kalan kısmını takip ederek Beykoz’un bir diğer güzel köyü olan Öğümce köyüne varıyoruz.

Yürüyüşümüzün bitiminde dileyen katılımcılarımızla Cam Ocağı Vakfı’nda bir mola veriyoruz. Oldukça ilgi çekici bir yer olan Cam atölyesinde, hafta-sonları cam üfleme atölyelerine ya da daha uzun programlara katılmak mümkün. Detaylı bilgiyi  www.camocagi.org  sitesinden öğrenebilirsiniz. Burada atölyelere katılan sanatçıların eserlerini de butikte bulabilirsiniz.

Atölyeye giriş ücreti kişi başı 5 TL.’dir.

Faaliyetimizin sonunda, sabah yürüyüşümüze başlamadan önce sipariş verdiğimiz köy sütü ve yumurtalarını teslim alıyoruz. Ayrıca ekibimiz için hazırlanacak ızgara köfte ekmek, dönüşe geçmeden açlığını gidermek isteyenler için Öğümce köyünde bizleri bekliyor olacak. Akabinde yeni faaliyetlerde buluşmak üzere yürüyüşümüzü sonlandırarak İstanbul’a vakitlice dönüyoruz.

Sabah kahvaltı: Köy kahvesinde kendi getirdiğiniz yiyecekleri sıcak çay eşliğinde tüketebilirsiniz. (Pastane ya da alış-veriş imkanı bulunmadığından önceden yanınıza almanız gerekiyor kahvaltılıklarınızı)

Öğle yemeği:  Atıştırmalıklarınızı yanınıza alıyorsunuz (Meyve ve kuruyemiş gibi enerjisi yüksek ve hazmı kolay gıdalar tercih edilmeli)

Akşam yemeği: Arzu edenler ızgara köfte ekmek yiyebilir ya da serbest zaman geçirerek etrafı gezebilir.

Malzemeler: Bileği saran su geçirmez bot ve tozluk. Su geçirmez dış giysiler ile termal iç giysiler. Sırt çantanızda; yedekleriniz, yağmurluk, el ya da kafa feneri ve düdük, varsa kullandığınız ilaçlar ve en az 1,5 lt. su bulunmalıdır. Şemsiyeyi kesinlikle önermiyoruz, herhangi bir düşme anında eller serbest olmalıdır. Batonlar ise dize binen yükü azaltmak ve kol kaslarımızı da çalıştırmak için çift olarak kullanıldığında daha faydalıdır.

UYARILAR:   

  • Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği şeklinde planlanmış programlarımız yoktur.
  • Katılımcılar doğaya çıktıklarında belirli risklere maruz kalabileceklerini  bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.     
  • Kalp, tansiyon, solunum ve ortopedik rahatsızlığınız varsa kesinlikle etkinliğe katılmayınız.     
  • Belirli bir zaman aralığında yürüyüşün tamamlanabilmesi için yürüyüş temposunu bozacak hal ve hareketlerden kaçınılmalıdır.
  • Etkinliğimizde alkol vb. kullanımı yasaktır. Mümkünse bir gün önceden de alınmaması yürüyüş temposu ve kalp ritminiz için yararlı olacaktır.
  • Rehber, parkurda duruma göre değişiklik yapabilir.
  • Etkinliklerde kar amacı yoktur, paylaşım esasına göre maliyetlendirilmekte olduğundan etkinliğe yazılıp gelemeyen arkadaşlar katılım payını ödemekle yükümlüdür. Bu kural etkinliğe gelen katılımcıların haklarını korumak adına uygulanmaktadır.

Araç Kalkış Yer ve Saatleri (19.01.2020 Pazar)

 7.45 İncirli E-5 Edirne yönü Ömür Plaza önü

 8.00 Mecidiyeköy Y.K.Bank

 8.05 Yıldız Sait Çiftçi (SABAH SAİT ÇİFTÇİ'DEN ALINIP AKŞAM ZİNCİRLİKUYU'DA BIRAKILACAKTIR)

 8.20  Kadıköy(Belediye binasının karşısındaki otobüs durağı Kayacanlar Börek önü)

 8.25 E-5 Göztepe

 8:30 E-5 Kozyatağı (Son durak)

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü