BAYIRKÖY-HECELER DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

TURSAB A11068 NOLU BALLİ TURİZM SEYAHAT ACENTE İŞBİRLİĞİ İLE
Yürüyüş Lideri İbrahim Kamil BİRLİKAY Yürüyüş Lideri Muhammed Emre DEMİRCİOĞLU Etkinlik Türü Orta Zorlukta Yürüyüş Etkinlik Tarihi 16.02.2019 Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK Katılımcı Limiti 29 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 7 Konum İZNİK

BAYIRKÖY-HECELER DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

16 ŞUBAT CUMARTESİ

GENEL BİLGİ:

Parkur: Bayırköy - Heceler

Parkur Uzunluğu: 14 Km

Görülecek Yerler: Bayırköy ve Heceler Köyleri

İrtifa: 500 metrelik yükselme

Parkur Zorluğu: ORTA (5 üzerinden 3)

Yol Yapısı: Toprak Yollar, orman içi patikala

Yürüyüş Lideri:  İbrahim Kamil Birlikay – 05333074124, Emre Demircioğlu

LÜTFEN ETKİNLİK DUYURUSUNU SONUNA KADAR OKUYALIM.

Bu CUMARTESİ, yine daha önce yürümediğimiz ve İstanbul grupları tarafından pek yüründüğünü düşünmediğimiz bir parkura gidiyoruz. Aslında başka planlarımız vardı ama hafta içi hava soğuyacağından ve şu anki tahminler hafta sonu için bölgedeki havayı daha soğuk gösterdiğinden bu parkuru seçtik. Parkurun birçok bölümünde KAR olabilir, hazırlıklı olalım…

Sabah belirtilen saatlerde siz değerli misafirlerimizi alarak yola koyulacağız. KAHVALTI, FERİBOTTA yanımızda getirdiklerimizle yapılacaktır. Sonrasında sadece market alışverişi için durulacaktır.

Parkurumuz, daha yüksekte yer alan Bayırköy’den başlayacak, Heceler Köyü’nde son bulacaktır. Rotayı wikiloc’dan aldık ve parkurumuzun büyük kısmının orman yollarından geçtiğini gözlemledik. Etraf tamamen ormanlarla kaplı… Hava yağışlı olmazsa, zaman zaman patikalara dalıp parkuru daha da güzel hale getirebiliriz. Bu arada, 300 metrelerden 800 metrelere çıkıp 100 metrelere ineceğiz.

Dediğimiz gibi, rota Yudosk ve rehberlerimiz için ilk olacağından, nerelerden geçeceğimizi, nelerle karşılaşacağımızı beraber göreceğiz.

Yürüyüşlerimizde, birtakım zorluklarla birlikte, sık arazi dokusuyla, yağmur-çamurla karşılaşmak mümkündür. Mesafelerde küçük değişiklikler olabilir. Tozluk ve yağmurluk bu mevsimde çantamızda bulunması gereken elzem malzemelerden…

Not: Şartlar (hava, katılımcı vb.) müsait olursa, geride kalanları bekletmemek şartıyla, tempolu yürüyenlerle köyden İznik gölüne kadar gidip bir daire çizerek geri dönebiliriz.

Veeee, etkinlik sonrası Orhangazi-Yalova üzerinden döneceğiz. Bu bölgeden geçerken yolumuzun üstündeki Güneyköy’e uğrar, nefis Dağıstan mantısının tadına bakarız ;)

* Araç kalkış saati İncirli 07:00 olarak belirlenmiştir.

* Parkurun ORTA zorlukta olacağı düşünülmektedir. İlk kez yürüyecekler için UYGUN OLMAYABİLİR çünkü 500 metrelik bir yükselme söz konusudur. Ama yine de parkura kondisyonu ortalama olan bir misafirimiz, parkuru sorunsuzca gerçekleştirebilir.

* Tozluk ve her ihtimale karşın yağmurluk mutlaka bulunduralım. Unutmayın, “kötü hava şartları yoktur; yetersiz malzeme vardır” :)

* Yedek kıyafetler getirmek konforlu bir dönüş yolculuğu açısından yararlı olacaktır. Lütfen, tüm kıyafetlerinizin ve ayakkabılarınızın yedeğini almayı unutmayınız. Yedek kıyafetler araçta bırakılacaktır.

Fotoğraflar: https://www.instagram.com/hikingturkiye  (Geçmiş Yudosk etkinlikleri ve doğa yürüyüşlerinden çeşitli fotoğraflar için sayfayı takip edebilirsiniz.)

Malzemeler:

Bileği saran su geçirmez bot tozluk. Su geçirmez giysiler. Sırt çantanızda; yedekleriniz varsa kullandığınız ilaçlar ve su mutlaka bulunmalı… Yağmurluk el yada kafa feneri ve DÜDÜK yanınızda olması gerekenlerden…

 NOT :        *  Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir.  Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.    

              * Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.   

              * Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 

              * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur 

              * Parkurumuzun bir kısmı keşif  etapları içerir. Patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir.

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR.

PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR.  
BU NEDENLE  ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.
BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR.

Araç Durakları 

7.00 İncirli E-5 Edirne yönü Ömür Plaza önü
7.15 Mecidiyeköy Y.K.Bank
7.20 Sait Çiftçi
7.30 Kadıköy (Belediye binasının karşısındaki otobüs durağı Kayacanlar Börek önü)
7.40 E-5 Göztepe
7.45 E-5 Kozyatağı 

E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.
        Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü