BAHÇEKÖY – İÜ ORMANI- BENTLER DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Faaliyetlerimiz İstanbul Valiliği İl Spor Müdürlüğü ve Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından onaylanan yıllık faaliyet plan ve programımız kampsamında, Dağcılık Federasyonu'nun yayımladığı COVID-19 Yönergesine uygun olarak yapılmaktadır.
Yürüyüş Lideri Esat ÇOBAN Etkinlik Türü Kolay Yürüyüş Etkinlik Tarihi 25.10.2020 Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK Katılımcı Limiti 15 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum BAHÇEKÖY

BAHÇEKÖY – İÜ ORMANI-BENTLER DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

25 EKİM PAZAR

ÜCRETSİZ ETKİNLİK

Parkur Zorluğu: KOLAY

Parkur Uzunluğu16 KM

Yürüyüş Lideri: ESAT ÇOBAN 05353243217

Bu Pazar çok güzel bir rota ile karşınızdayız, son baharın renklerini birlikte keşfedeceğimiz bu yolculağa sizi davet ediyoruz.

Bahçeköy’den yola çıkıp kamusal İstanbu Üniversitesi ormanının içinde 10 km'lik bir turdan sonra Bahçeköy'e geri gelip bölgedeki bendleri ziyaret, ikinci 5km lik ikinci bir tur atacagiz. Yorgun hissedenler bu arada ayrılabilecekler ancak bendleri mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

Yürüyüşün ilk yarısında çok güzel anıt ağaçlar görecegiz, bol ve güzel fotogaflar çekebilirsiniz. Ayrıca Bilezikçi çiftliginin yanından geçeceğiz.

Ulaşım ve Buluşma bilgileri:

Bahçeköy Camiinin yanındaki çay bahçesinde saat 10:30 da buluşuyoruz. Yürüyüşümüz saat 11:00 da baslayacak. Ulaşım için Hacıosman metrosundan 42 HM ye binerseniz 15-20 dk da Bahçeköyde olabilirsiniz. Ulaşim cok rahattır. Sarıyer’den 42T’ye de binebilirsiniz.

Öğle Yemeği :

Atıştırmalıklarınızı yanınıza alıyorsunuz.Meyve ve kuruyemiş gibi gıdalar tercih edilmeli.

ETKİNLİKLERİMİZDE PANDEMİ KURALLARI​

  • Yürüyüşlerde , kamplarda  ve  molalarda 1,5 m sosyal mesafe kuralı uygulanacaktır.
  • Tüm katılımcılar yukarıdaki kuralları kabul ederek etkinliklerimize katılabilir.
  • 18 Yaş altı katılımcılar ebebeynleri ile etkinliğe katılabilirler.

ETKİNLİK, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. ETKİNLİK, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.

UYARILAR:   

  • * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği şeklinde planlanmış programlarımız yoktur.
  • * Katılımcılar doğaya çıktıklarında belirli risklere maruz kalabileceklerini  bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.     
  • * Kalp, tansiyon, solunum ve ortopedik rahatsızlığınız varsa kesinlikle etkinliğe katılmayınız.     
  • * Belirli bir zaman aralığında yürüyüşün tamamlanabilmesi için yürüyüş temposunu bozacak hal ve hareketlerden kaçınılmalıdır.
  • * Etkinliğimizde alkol vb. kullanımı yasaktır. Mümkünse bir gün önceden de alınmaması yürüyüş temposu ve kalp ritminiz için yararlı olacaktır.
  • * Rehber, parkurda duruma göre değişiklik yapabilir.
  •  

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Seyahatler yasalara uygun şekilde TURSAB Acentaları tarafından organize edilmektedir.
Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü