ANITKABİR ZİYARET VE ANKARA, KIZILCAHAMAM DOĞA ETKİNLİĞİ

TURSAB A5945 AFİTAP TURİZM ACENTE İŞBİRLİĞİ İLE
Yürüyüş Lideri Abdullah ÖZDEMİR Etkinlik Türü Konaklamalı Doğa Yürüyüşü Etkinlik Tarihi 09.11.2019 Etkinlik Süresi 2 GÜN-1 GECE Katılımcı Limiti 16 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Ön Kayıt 0 Katılımcı Konum ANKARA

ANITKABİR ZİYARET VE ANKARA, KIZILCAHAMAM DOĞA ETKİNLİĞİ

9-10 KASIM CUMARTESİ-PAZAR

08 Kasım Cuma akşamı saat 23:15'da İncirli Ömür Plaza önünden yolculuğumuza başlıyoruz.

09 Kasım 2019 CUMARTESİ 1.GÜN

Cumartesi sabah erken saatlerde Ankara'da Hamamönü’ne giderek serpme kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası Hamamönü'nde kısa bir gezinti yaparak Ankara’nın simgesi halinde olan Ankara kalesine gidiyoruz. Tüm açılardan Ankara’yı seyredip kale içindeki Ankara evlerini geziyoruz sonrasında Ulucanlar ceza evi müzesine gidiyoruz. Bilindiği üzere Ulucanlar Cezaevi, ne yazık ki Cumhuriyet tarihinin en karanlık sayfalarına tanıklık etmekten kurtulamadı.

Taş taş üstüne konarak inşa edildiyse de orada kalanların başına gelenler, taşların değil; binaların değil; adına hapishane denilen yapının değil insanın insana yaptığıydı. Açık kaldığı 81 yıl boyunca 18 infaz gerçekleştirildi Ulucanlar Cezaevi’nde… Fethi Gürcan, Talat Aydemir, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan, Necdet Adalı, Mustafa Pehlivanoğlu, Erdal Eren, Fikri Arıkan, Ali Bülent Orkan bunlardan bazıları…

Sonrasında Kurtuluş Savaşı Müzesi(1.TBMM binası) ni geziyoruz. 23 Nisan 1920 ile 15 Ekim 1924 tarihleri arasında I. Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak kullanılan bina Cumhuriyet tarihinin ilk meclisidir.

Türk Kurtuluş Savaşı'nın ve inkılaplarının önderi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün, Ankara Anıttepe'de bulunan anıt mezarı olan Anıtkabir'e gidiyoruz. Atamızı saygıyla anarak burada Aslanlı Yol, Mozole, Kurtuluş Savaşı Müzesi, İsmet İnönü’nün Mezar ve Sergi Salonu gezdikten sonra Kızılcahamam’a gitmek için yola çıkıyoruz.

1 saatlik yolculuğun ardından Kızılcahamam da bulunan Ab-ı Hayat Otele yerleşiyoruz. (https://www.abihayathotel.com) Otelimizin hamamında ve odalarda yer altı kaplıca suyu kullanılmaktadır.  Otelin Türk Hamamı, Sauna, Jakuzi, Termal Havuz gibi imkânlarından ücretsiz faydalanabilirsiniz. Akşam Yemeğimizi otelde açık büfe olarak alıyoruz. Yemek sonrası isteyenler ile soğuksu milli parkına yürüyerek muhabbetler eşliğinde içeceklerimizi içeriz belki ateş yakar ısınırız.

10 Kasım 2019 PAZAR 2.GÜN

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından 10.30 da otelden ayrılarak Türkiye’nin ilk Jeopark müzesini gezerek bilgi alıyoruz. Gezi sonrası soğuksu milli parkına giderek 7 Km lik kolay doğa yürüyüşü yapıyoruz. Bu yürüyüşte 20 milyon yıllık fosil ağaçları göreceğiz. Yürüyüş sonrası milli parkta bazlama-sucuk partisi yapıyoruz. Yemeğimizi yedikten sonra isteyenler Kızılcahamam pazarından yöresel ürünlerden alıp 18:00 civarı İstanbul için yola çıkıyoruz tahmini 24:00 da İstanbul da oluruz.

Soğuksu milli parkı 2017 yılında 2 milyon 950 bin kişi ile Türkiyenin en çok ziyaret edilen milli parkı olmuştur.

TURSAB A5945 AFİTAP TURİZM ACENTE GÜVENCESİ İLE

Malzemeler :
Ayak bileğini saran yürüyüş ayakkabısı, varsa kullandığınız ilaçlar, yedek kıyafetlerimiz, yağmurluk, düdük vb..

NOT :    * Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar.         

              * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Gerek duyulması halinde rehber programda değişiklik yapabilir.     

              * Cumartesi kültür turu ve  Pazar günü 7km kolay yürüyüş parkurundan oluşmaktadır.

              * Konfor beklentisi olan katılımcılar için uygun bir etkinlik değildir.

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR.

PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR.  

BU NEDENLE  ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR.

ARAÇTA OTURMA YERLERİ ÖN ÖDEMENİN YAPILMA SIRASINA GÖRE OLACAKTIR.

ETKİNLİK TARİHİNE 8 GÜN KALA YAPILAN İPTAL DURUMUNDA KAPARO İADESİ YAPILAMAMAKTADIR

Fiyat :

Resmi kulüp üyesi 340 TL, Web site üyesi için 360 TL

Kapora ücreti 150 TL

Fiyata Dahil Olanlar :

Ulaşım bedelleri.

Zorunlu seyahat sigortası.

Acenta maliyeti.

Cumartesi sabahı Hamamönünde serpme kahvaltı.

Cumartesi Ab-ı Hayat Termal otelde açık büfe akşam yemeği ve açık büfe pazar sabah kahvaltısı. (Yemekte alınacak içecekler extra ücretlidir.)

Pazar günü yürüyüş sonrası sucuk-bazlama ve içecek

Fiyata Dahil Olmayanlar 

Öğle yemekleri ve kişisel harcamalar

Ulucanlar cezaevi müze giriş ücreti(Tam 5 TL öğrenci ve öğretmen 2 TL)

Faaliyet Sorumlusu: Abdullah ÖZDEMİR 05553550616

Araç Durakları 

23.40İncirli Ömür Plaza
24.00Mecidiyeköy Y.K.Bank
24.20
Kadıköy Belediye binası karşısı Kayacanlar Böreğin önü
24.30E-5 Kozyatağı

24.50Kartal Köprüsü

01.15 GEBZE

      Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz! 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü