ALİHOCALAR-DÜMBÜLDEK SUYU DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

TURSAB A5945 AFİTAP TURİZM ACENTE İŞBİRLİĞİ İLE
Yürüyüş Lideri Muhammed Emre DEMİRCİOĞLU Yürüyüş Lideri İbrahim Kamil BİRLİKAY Etkinlik Türü Orta Zorlukta Yürüyüş Etkinlik Tarihi 07.12.2019 Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK Katılımcı Limiti 32 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum İZMİT

ALİHOCALAR-DÜMBÜLDEK SUYU DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

7 ARALIK CUMARTESİ

GENEL BİLGİ:

Parkur: Alihocalar-Dümbüldek

Mesafe: 15-16 Km

Zorluk: ORTA ZOR (İlk kez yürüyecekler için uygun değildir. Parkurumuzda iniş çıkışlar vardır.)

Rehber: İbrahim Birlikay –05333074124 , Emre Demircioğlu

LÜTFEN ETKİNLİK DUYURUSUNU SONUNA KADAR OKUYALIM.

Bu hafta sonu cumartesi günü tamamen ormanlarla kaplı nispeten yakın sayılabilecek bir bölgede yürüyüş yapmayı planlıyoruz.

Program kabaca şöyle:

Sabah, belirtilen saatlerde siz değerli misafirlerimizi alarak yola koyuluyoruz… Kahvaltı molamızı, bu yöredeki yürüyüşlerimizin uğrak noktası olan Balçık Köyü’ndeki kahvede veririz. Burada lokanta, pastane ve market mevcut…

Ardından parkurumuzun başladığı yere, Alihocalar Köyü’ne geçeriz. Ormanlar içinde zaman zaman nefis orman içi patikalardan geçecek yürüyüşümüzü Dümbüldek Suyu’nda bitiririz.

Yürüyüşlerimizde, birtakım zorluklarla birlikte, sık arazi dokusuyla, yağmur-çamurla karşılaşmak mümkündür. Mesafelerde değişkenlikler olabileceğini bilelim. Yeni yerler görme arzusuyla yaptığımız bu tarz yürüyüşlerde, küçük sürprizlere karşı hazırlıklı olmamız gerektiğini ve parkuru rehberler olarak ilk yürüyeceğimizi ekleyelim…

  • Araç kalkış saati İncirli 06:30 olarak belirlenmiştir. Lütfen durak saatlerine uyalım.
  • Hava etkinliği hazırladığımız tarihte yağışsız görünüyor ama yine de lütfen, TOZLUKLARIMIZI ve her ihtimale karşı YAĞMURLUKLARIMIZI yanımıza alalım… Unutmayın, “kötü hava şartları yoktur; yetersiz malzeme vardır” :)
  • YEDEK kıyafetler getirmek konforlu bir dönüş yolculuğu açısından yararlı olacaktır. Lütfen, tüm kıyafetlerinizin ve ayakkabılarınızın yedeğini (Mevsim itibariyle öngöremediğimiz dere geçişleri olabilir.) almayı unutmayınız. Yedek kıyafetler araçta bırakılacaktır.
  • Son durak Çayırova’dır. Araç buradan E-5 güzergahından ayrılacaktır.

Fotoğraflar: https://www.instagram.com/hikingturkiye  (Geçmiş Yudosk etkinlikleri ve doğa yürüyüşlerinden çeşitli fotoğraflar için sayfayı takip edebilirsiniz.)

Malzemeler: 
Bileği saran su geçirmez bot tozluk. Su geçirmez giysiler. Sırt çantanızda; yedekleriniz varsa kullandığınız ilaçlar ve su mutlaka bulunmalı… Yağmurluk el ya da kafa feneri ve DÜDÜK yanınızda olması gerekenlerden…

NOT :  *  Kilo - Kalp - Tansiyon hastaları için parkurlarımız uygun değildir.  Verilen mesafeler yaklaşık mesafelerdir.    

          * Yürüyüşlerimizde orman geçişlerinde dikenler bulunabileceği için kıyafet seçimlerinde dikkatli olunması gerekmektedir.   

          * Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. 

          * Bu faaliyet bir doğa sporudur. Gezi ya da kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur.                  

          * Parkurumuzun bir kısmı keşif  etapları içerir. Patikalar , dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir.  

ETKİNLİKLERDE KAR AMACI YOKTUR.

PAYLAŞIM ESASINA GÖRE MALİYETLENDİRİLİYOR.  
BU NEDENLE  ETKİNLİĞE YAZILIP GELEMEYEN ARKADAŞLAR KATILIM PAYINI ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.
BU KURAL ETKİNLİĞE GELEN KATILIMCILARIN HAKLARINI KORUMAK ADINA UYGULANMAKTADIR.

Araç Durakları
6.30 İncirli E-5 Edirne yönü Ömür Plaza önü
6.45 Mecidiyeköy Y.K.Bank
6.50 Sait Çiftçi  (SABAH SAİT ÇİFTÇİ'DEN ALINIP AKŞAM ZİNCİRLİKUYU'DA BIRAKILACAKTIR)
7.00 Kadıköy (Belediye binasının karşısındaki otobüs durağı Kayacanlar Börek önü)
7.10 E-5 Göztepe
7.15 E-5 Kozyatağı 

        E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.  ÇAYIROVA SON DURAK
        Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!...

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü