AĞVA KOYLARI KEŞİF YÜRÜYÜŞÜ

TURSAB A5945 AFİTAP TURİZM ACENTE İŞBİRLİĞİ İLE
Yürüyüş Lideri İbrahim Kamil BİRLİKAY Yürüyüş Lideri Muhammed Emre DEMİRCİOĞLU Etkinlik Türü Orta Zorlukta Yürüyüş Etkinlik Tarihi 10.11.2018 Etkinlik Süresi GÜNÜBİRLİK Katılımcı Limiti 29 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 2 Konum ŞİLE-İSTANBUL

10 KASIM CUMARTESİ

AĞVA KOYLARI KEŞİF YÜRÜYÜŞÜ 

GENEL BİLGİ:

Parkur: - Kilimli – Bucaklı Koyu – Pınarlı ya da Kadıköy (ya da daha ileri bir noktadan araç alacaktır)

Görülecek Yerler: Kilimli ve Bucaklı başta olmak üzere sayısız güzellikteki koy, Gelin Kayası

Parkur Uzunluğu: Tahmini 14-18 Km (Dileyenler için ek yürüyüş: 5 Km (sabah) + 5 Km (akşam))

İrtifa: Ortalama 400 m

Parkur Zorluğu: ORTA ZOR

Yol Yapısı: Toprak Yollar, Orman Yolları, Patikalar, Meralar

Yürüyüş Lideri: Emre Demircioğlu – İbrahim Kamil Birlikay-05333074124

Şile otobanından seri bir şekilde ilerlemek ve dönüşte de trafiğe takılmamak adına SON DURAK KOZYATAĞI’DIR.

ETKİNLİK DUYUSUNU SONUNA KADAR OKUYALIM.

Bu CUMARTESİ, kış gelmeden önce, muhteşem manzaraların olduğu bir bölgeye gidelim, sıkı bir yürüyüş yapalım ve dolu dolu bir etkinlik gerçekleştirelim istiyoruz.

Ağva ile Kandıra arasında kalan bölgede sayısız bakir koy, İskandinav ülkelerinin fiyortlarına benzeyen sayısız güzellikle kayalıklar mevcut. Bu bölgede sağlam bir keşif yapalım diyoruz ve elimizden geldiği kadar fazla sayıda koy görelim istiyoruz.

Parkurumuza, Kilimli’den başlayıp Kadıköy ya da Pınarlı Köylerinden birinde bitireceğimiz gibi, tersten de yapabiliriz. Harita üzerinde rehberin yapacağı detaylı analiz ve hava durumunun netleşmesi ile (şimdilik parçalı bulutlu görünüyor) hafta içi buna karar verilecektir. Ama güzel bir KEŞİF yürüyüşüne hazırlıklı olmanızı öneririz. Kıyı hattını takip etmeye ve olağanüstü manzaralar eşliğinde yürümek adına sahil şeridinden yürümeye çalışacağımız için, bölgenin bazı bölümlerindeki dikenli bitki örtüsünde keserek ilerlediğimiz zamanlar olabilir.

Genel Not: Yürüyüşlerimizde, birtakım zorluklarla birlikte, sık arazi dokusuyla, yağmur-çamurla karşılaşmak mümkündür. Mesafelerde bazı değişkenlikler olabileceğini unutmayalım.

Rotanın tamamı rehber tarafından daha önce yürünmediğini bir kez daha ekleyerek, parkurun ne kadar güzel olduğunu, ne manzaralarla karşılaşılacağını, nerelerden geçileceğini hep birlikte göreceğimizi belirtelim.

EK YÜRÜYÜŞLER (Tercihe bağlı): Kahvaltıyı, yol üzerinde Şile’den hemen sonra ilk köy olan Çayırbaşı Köyü’nde yapacağız. Köyde bir sürü market de bulunduğu için alışverişi rahatlıkla buradan yapabiliriz. Tempolu yürüyenlerle Çayırbaşı sahillerine kadar bir daire çizerek 4 buçuk km’lik bir yürüyüş yapabiliriz. 45-50 dakikalık kahvaltı molası süresince 5 km’lik parkuru tamamlamalıyız ki grubu bekletmeyelim.  Parkur, Çayırbaşı sahilindeki bakir koyu görmeyi vadediyor. Rotayı kimsenin yürüdüğünü düşünmüyoruz ama toprak yollardan ilerleyeceğimiz için herhangi bir engelle karşılaşmayacağız.

Dönüşte ise, Kilimli Koyu’ndan Ağva’ya kadar -vakit kalırsa ve hava güzel olursa- tempolu yürüyüş yapabiliriz. Yeter ki, daha fazla yürümek isteyenler de aramızda olsun… Bu sırada grubun kalan kısmı, araçla Ağva’ya geçeceği ve burada vakit geçirebileceği için ekstra yürüyenler de yemeğin sonuna katılabilir.

Tüm ek yürüyüşlerde, rehberin seçme hakkı olduğunu ekleyelim.

Kahvaltı : 

Beraber karar vereceğimiz yol üzerinde biryerde kendi getirdiklerimizle yada durduğumuz yerde temin edebileceğimiz kahvaltılıklarla kahvaltımızı yapabiliriz.

Öğle Yemeği :

Atıştırmalıklarınızı yanınıza alıyorsunuz.Meyve ve kuruyemiş gibi gıdalar tercih edilmeli.

Akşam Yemeği:

Duruma göre birlikte değerlendiririz.

  • *Araç kalkış saati İNCİRLİ 07:00 olarak belirlenmiştir. SON DURAK KOZYATAĞI’dır.
  • *Parkurun en az ORTA ZORLUKta olacağı düşünülmektedir. Parkur, İLK KEZ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ yapmayı planlayan katılımcılar için UYGUN DEĞİLDİR. Düzenli yürüyüş yapanların ise zorlanmayacağı düşünülmektedir.
  • *Etkinlik günü ya da öncesi, yağmur yağdığı takdirde, toprak yollar çamurlu olacaktır. Bu yüzden bu etkinlik için “Tozluk” bulundurmakta fayda var. Mutlaka TOZLUK ve suya dayanıklı bir trekking botu bulunduralım… Spor ayakkabısı ile gelmek, yürüyüşe engel teşkil edecektir.
  • *Yedek kıyafetler getirmek konforlu bir dönüş yolculuğu açısından yararlı olacaktır. Lütfen, tüm kıyafetlerinizin ve özellikle ayakkabılarınızın yedeğini almayı unutmayınız. Daha önce yürümediğimiz parkurlarda olacağımız için, öngöremediğimiz dere geçişleri olabilir, ayakkabılarımızla bir miktar suya girmek durumunda kalabiliriz.

Fotoğraflar: https://www.instagram.com/hikingturkiye (Geçmiş Yudosk etkinlikleri ve doğa yürüyüşlerinden çeşitli fotoğraflar için sayfayı takip edebilirsiniz.)

Araç Durakları 

7.00 İncirli E-5 Edirne yönü Ömür Plaza önü
7.15 Mecidiyeköy Y.K.Bank
7.20 Sait Çiftçi
7.30 Kadıköy (Belediye binasının karşısındaki otobüs durağı Kayacanlar Börek önü)
7.40 E-5 Göztepe
7.45 E-5 Kozyatağı (SON DURAK)
        
Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!

 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü