AFRİKA'DA SAFARİ (2)

Etkinlik Türü YURT DIŞI ETKİNLİKLERİ Etkinlik Tarihi 11.02.2013 Etkinlik Süresi 7 Gün, 6 Gece Katılımcı Limiti 15 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 11 Konum

 

 

 

 

AFRİKA’da SAFARİ: TANZANYA

 

11 - 17 Şubat  2013 
  

  Arusha (1) - Tarangire(1)  - Serengeti(2) – Ngorongoro Krateri (1) – Arusha(1)

 

 (7 Gün 6 Gece) AFRİKA’da SAFARİ

 

Tanzanya’da yola çıkacağımız bu özel gezi maceraseverler ve fotoğraf tutkunları için muhteşem güzellikler sunmakta...En doğal ve zengin safari gözlemi sağlayan Serengeti Milli parkı başta olmak üzere, Tanzanya’nın dünya şahaseri Ngorongoro krateri ve diğer bir milli parkı Tarangire de rotamızda olacak. Aslanlardan, fillere; Zürafalardan Afrika gergedanlarına, leopardan çitaya ve  yüzlerce çeşit hayvanı, el değmemiş vahşi doğalarında izleyeceğiz!

 

 

Gün-1  : 11 Şubat  2013 – Pazartesi ; (İstanbul – Kilimanjaro)

THY ile uçanlar: Pazartesi akşam üzeri, THY’nın tarifeli direkt uçağı ile Tanzanya’ya gitmek üzere Atatürk Havaalanında buluşarak yola çıkıyoruz.

TK 673 IST 18:10-  JRO 01:55

Airarabia ile uçanlar: Pazar gecesi geldiğimizden Sabiha Gökçen havaalanından Pazartesi’nin ilk saatlerinde ayrılarak Afrika’ya doğru yola çıkıyoruz. Uçuşumuz:

11.02.2013    00:35-06:35 Air Arabia : İstanbul Sabiha Gökçen – Sharjah/BAE.

11.02.2013   09:15-13:15 Sharjah/BAE – Nairobi (Kenya) International Airport.

Nairobi havaalanından Kenya’ya giriş yaptıktan sonra, özel aracımızla karşılanarak, Tanzanya’ya trasfer oluyoruz. Tanzanya’da ilk gece konaklayacağımız yer Arusha, tüm ana safari programlarının da başlangıç noktası. Otelimize gelip alacağımız akşam yemeği sonrası, odalarımıza geçerek, sabaha karşı çıkacağımız safari yolculuğumuz için dinlenmeye çekiliyoruz.

 

Gün-2  : 12 Şubat  2013 – Salı ; (Kilimanjaro, Tarangire)

Airarabia ile uçanlar: THY ile gelen ekip Kilimanjaro havaalanından karşılanıp, yanımıza geldikten sonra sabah 03:30 gibi jeeplerimize geçerek Tarangire milli parkına doğru yola çıkıyoruz.

Günün ilk saatlerinde 01:55’te vardığımız JRO Kilimanjaro havaalanından Tanzanya’ya giriş yaptıktan sonra, grup liderimiz Sinan Aydın, ve özel safari jeeplerimizle karşılanarak, Tarangire Milli parkına doğru yola çıkıyoruz. Burası Tanzanya’nın en büyük milli parklarından, ve fil popülasyonunun da en yoğun olduğu parkdır. Boyu 20, çevresi 30 metreyi bulan dev baobab ağaçlarını da bu parkda görebiliriz. Aslandan Çitaya ve 6000 kadar file ev sahipliği yapan parkda, hayvanları Tarangire nehri yakınında gözlemliyoruz.

Akşam yemeği ve geceleme Milli Park yanındaki çadır kampımızda.

 

 

Gün-3 : 13 Şubat 2013 – Çarşamba; (Tarangire, Serengeti)

Sabah kahvaltı sonrası, sadece Tanzanya’nın değil tüm Afrika’nın en meşhur Safari alanlarından olan ve 1921’de koruma altına alınmış olan, Serengeti milli parkına doğru yola çıkıyoruz. Eğer göç dönemine bağlı olarak, hayvanlar Ndutu bölgesinde toplanmaya başladılarsa, Serengeti yolunda öncelikle bu bölgeye uğrayarak hayvanları görüyoruz. Serengeti, geniş düzlükleri ile milyonlarca vahşi hayvanın ‘büyük göç’ yolunda olan yer. Serengit maa dilinde “uçsuz bucaksız düzlükler” demek. Biz de gezimizde bu düzlüklerde  Aslan, Çita, Leopar gibi bir çok vahşi hayvanı doğal ortamlarında görme şansı bulacağız. Bütün öğleden sonra Serengeti’de hayvan gözleminde geçirildikten sonra, akşam yemeği ve geceleme Serengeti  Çadır Kampımızda. 

Gün-4 : 14 Şubat 2013 – Perşembe; (Serengeti)

“Sevgilim Afrika!” günümüzJ Tüm Günü araçlarımızla safari’de geçiriyoruz. 3 milyon civarı hayvanın doğal yaşamları içerisinde gözlenebildiği; 14,763 km2'lik Milli Park içerisinde, antilop sürüleri, Afrika geyiği, kaya antilobu, zebra, ceylan, aslan, impala, leopar, çita, sırtlan ve benzeri diğer büyük memeliler; gergedan, zürafa, fil ve suaygırı görme imkanı bulunmaktadır. Serengeti Milli Parkı içerisinde; belgesellerin çekildiği, kitapların yazıldığı, vahşi yaşamın en doğal hali ile izlenebileceği alanlarda; tam gün safari gezisi yaparak Afrika'nın doğası ve vahşi yaşamını görüyoruz.

Akşam yemeği ve geceleme Serengeti Çadır Kampımızda.

Gün-5 : 15 Şubat 2013 – Cuma (Serengeti, Ngorongoro Krateri)

Güneş kendini göstermeden, sabahın erken saatlerinde yine Serengeti’de yırtıcı hayvanları arıyoruz safari araçlarımızla. Öğlen saatlerinde yola çıkarak Ngorongoro Krateri’ne varıyoruz. Yolda, uygun olursa bir Masai kabilesini de ziyaret edebiliriz. Ngorongoro, Afrika'da vahşi hayvanların yaşam alanı olmasının yanı sıra 8.300 km2 lik alan içerisindeki dağlar, göller, ormanlar ile Afrika'nın en güzel bölgelerinden birisidir. 

Akşam yemeği ve geceleme buradaki Çadır Kampımızda.

 

Gün-6 : 16 Şubat 2013 – Cumartesi ; (Ngorongoro Krateri, Arusha)

Bu sabah, bir vahşi yaşam cenneti olan Ngorongoro kraterine iniyoruz. Burası 1979’da UNESCO Dünya mirası listesine alınmıştır. 2,5 milyon yıl önce oluşmuş 700-800 metre derinliğinde çapı 20 km olan krater, fauna ve flora açısından çok zengindir. Aslan ve Çita gibi yırtıcı hayvanların yanısıra Afrika gergedanlarını da burada görebiliriz. Öğle yemeğimizi göl kenarında yaptıktan sonra Arusha’ya dönüşe geçiyoruz.

Akşam yemeği ve geceleme Arusha’daki otelimizde.

Gün-7 : 17 Şubat 2013 – Pazar (Arusha - Kilimanjaro -  ISTANBUL)

Saat geceyarısını geçtikten sonra, otelimizden JRO Kilimanjaro havaalanına transfer olarak, THY’nın tarifeli seferi ile havaalanından dönüş uçağımıza binerken, yüzlerce kare fotoğraf ve Afrika’sa Safar’den unutulmayacak hatıralarla ayrılıyoruz. Direkt uçuşumuzla İstanbul Atatürk havalimanına sabah saatlerinde iniş yapıyoruz.

02:55-10:4 JRO Kilimanjaro TANZANYA – İstanbul Atatürk H.

Airarabia ile uçanlar: Pazar sabahı 05:00 gibi Arusha’daki otelimizden ayrılarak, Kenya Nairobi’ye transferimizi gerçekleştiriyoruz.

13:55-19:55 Air Arabia : Nairobi (Kenya) International Airport- Sharjah/BAE.

20:50-23:40 Sharjah/BAE – İstanbul Sabiha Gökçen

 

NOT 1: Grup liderimiz Sinan Aydın, hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programına sadık kalmakla birlikte programda düzenleme gerekebileceğini belirtmektedir.

NOT 2: Uçuşlar aktarmasız (direkt) THY ile sunulmuştur. Uçak doldukça bilet fiyatları artmaktadır. İlk alanlar 700-1000 TL fiyatlarla gidiş dönüş promosyon biletlerinden yararlandılar. Bunun yanında millerinizi kullanarak biletlerinizi alabilirsiniz!

Ya da alternatif, AirArabia ile Sharjah aktarmalı olarak Kenya / Nairobi’ye uçarak (yaklaşık 450 euro) aynı programa katılabilirsiniz. Bu alternatifin program akışı turuncu ile belirtilmiştir.

NOT 3: Etkinlik, en az 7 en fazla 27 kişi ile yapılacaktır.

NOT 4: Katılımcılar için çadır, uyku tulumu, mat gibi tüm kamp malzemeleri sağlanacaktır.

 Sorularınız İçin: Sinan AYDIN             sinanaydn@gmail.com 0541 366 01 43 

(Telefon ile her zaman ulaşamayabilirsiniz. Lütfen öncesinde e-posta gönderiniz) 

 

 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü