AFRİKA'DA SAFARİ & ZANZİBAR'DA DENİZ KEYFİ

Etkinlik Türü YURT DIŞI ETKİNLİKLERİ Etkinlik Tarihi 16.12.2012 Etkinlik Süresi 7 Gün, 6 Gece Katılımcı Limiti 10 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 0 Konum

 

AFRİKA’DA SAFARİ & ZANZİBAR’da DENİZ KEYFİ:

16 Aralık -23 Aralık 2012 (7 gün) Pazartesi-Pazar
 

Selous Milli Parkı(2) – Zanzibar(3)  - Darüsselam(1) 

 

Türkiye kış mevsimini yaşarken, Aralık’ta Afrika’nın sıcak topraklarına ayak basıyoruz. Afrika Safari gezimiz, Tanzanya’nın en büyük milli parkı Selous’ta başladıktan sonra, cennet ada Zanzibar’da devam edecek.  Selous’da  safari tadı aldıktan sonra, Hint Okyanusundaki Afrika’nın rüya adası Zanzibara uçarak, kendimizi okyanusunun güzel sularına bırakacağız. Türkiye’de soğuk kış yaşanırken, bizler güneş ve denizin keyfini çıkaracağız...    Bu özel gezi hem macera severler ve fotoğraf tutkunları hem de tatil ve dinlenme isteyenler için ideal bir birleşim olacak!   

 

Gün-1  : 16 Aralık 2012 Pazar (İstanbul- Dar Es Salaam)

Pazar akşamı Atatürk Havaalanından THY direkt uçuşu ile Tanzanya’ya uçmaya başlayacağız.

19:10 İstanbul Atatürk Havaalanı TK 603

 

 

Gün-2  : 17 Aralık 2012 Pazartesi (Dar Es Salaam - Selous)

Pazar akşamı bindiğimiz uçağımız Pazartesi sabaha karşı saatlerinde Tanzanya’nın başkenti Dar Es Salaam’e iniyor.

03:35’te inip pasaport işlemlerinden sonra çıktığımız havaalanında, tur liderimiz Sinan Aydın tarafından karşılanıyor, ve 250 km. mesafedeki milli parka doğru transferimizi yapıyoruz.

Selous Milli Parkı, 54,600 km2 alanı ile Afrika’nın en büyüğü. Selous özellikle filleri ile meşhurdur. Diğer sık görülebilen hayvanlar ise, Aslanlar, Zebralar, bufalolar, vahşi köpekler, ve babunlardır. 4x4 araçlarla yapılacak gezilerde bol bol fotoğraf çekme şansı olacaktır.

Geceleme milli park yanındaki kamp alanımızda, çadırlı konaklama.

 

Gün-3 : 18 Aralık 2012 – Salı (Selous)

Öğle yemeği piknik olacak şekilde, tüm gün özel araçlarımızla safaride, vahşi hayvanların izlerini sürüyoruz. Selous, isviçre büyüklüğünde bir yer; bu UNESCO dünya mirası listesinde, dünyadaki en büyük fauna rezervlerinden biri; bu yüzden gezide karşılaşacağımız hayvan türü ve sayısı daha yüksek! Milli Park içerisinde, sürüler halinde filler, zürafalar ve Afrika mandaları görme imkanı bulacağız. Vahşi yaşamın en doğal hali ile izlenebileceği alanlarda; tam gün safari gezisi yaparak Afrika'nın doğası ve vahşi yaşamını görüyoruz.

 

Geceleme milli park yanındaki kamp alanımızda, çadır konaklama.

 

Gün-4 : 19 Aralık 2012 – Çarşamba ; (Selous-Dar Es Salaam-Zanzibar)

Bugün safarideki son günümüz. Sabahtan bir kez daha araçlarımızla safari turuna çıkıyor, ve vahşi hayvanları doğal ortamlarında fotoğraflıyoruz. Sonra, DAR havaalanına trasfer olarak, Precision Air (PW715), 18:00 uçağı ile Zanzibar’a geçiyoruz.  Zanzibar Havaalanından, özel aracımızla karşılanarak 3 gün boyu kalacağımız otelimize transfer oluyoruz.

 

Gün-5 : 20 Aralık 2012 – Perşembe; (Zanzibar)

Tüm gün deniz ve güneşin tadını çıkıyoruz.  Aslında takımada Zanzibar; unguja isimli ana ada, pemba adası ve onların irili ufaklı adalarından oluşuyor. Biz unguja'nın doğusunda kalacağız. Adanın batı sahili mangrove ağaçlarıyla kaplı ve pek mercan kayalığı yok, bizim kalacağımız doğusu ise tamamen mercan kayalığı ve dalış ve şnorkel için ideal bir deniz! İsteyenler için opsiyonel ekstra turlar alınabilir: Mavi Safari, StoneTown  gezisi, Şnorkel turu, baharat turu, Jozani orman yürüyüşü, hapishane adası veya Yunuslarla yüzme turu.

Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

Gün-6 : 21 Aralık 2012 – Cuma; (Zanzibar)

Tüm gün deniz ve güneşin tadını çıkıyoruz. Sabah kahvaltı sonrasında serbest zamanda, dileyenlerle ekstra Stonetown gezisi yapıyoruz. Zanzibar'ın bir nevi kalbi stone town, eski sömürge şehri, eskiden de köle ticaretinin ana duraklarındanmış. Sömürge geçmişinin sonucu olarak adada hint kültürünün de etkisi çok, ama Tanzanya’daki
hiristiyan çoğunluğa karşın, Zanzibar'ın büyük çoğunluğu müslüman. Şehir gezimizde görebileceğimiz diğer bir enteresan yer ise aslen buralı olan, Queen grubunun meşhur solisti Fredy Mercury’nin doğduğu ev. Eski sultan sarayı, Anglikan kilisesi, ve meyve pazarı da duraklarımızdan.

Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

Gün-7 : 22 Aralık 2012 – Cumartesi (Zanzibar – Dar Es Salaam)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yine güneş ve denizin keyfini çıkarıyoruz. Bugün adadaki son günümüz, ve bu beyaz kumlar, turkuaz deniz, ve güzel havasını hafızamızdan silinmeyecek şekilde içimize çekiyoruz.

16:50 uçağı ile Dar Es Salaam’e dönerek, havaalanına yakın otelimize transfer oluyoruz. Panoramik Dar Es Sallam turu ve akşam yemeği için başkentin merkezine gidiyoruz. Geceyarısına kadar konaklama otelimizde.

 

 

Gün-8 : 23 Aralık 2012 – Pazar (Dar Es Salaam - İstanbul)

Gece 01:30 gibi havaalanına transfer oluyor, ve yüzlerce fotoğraf ve Afrika anılarımızla, bu güzel kıtaya veda ederek dönüş uçağımıza biniyoruz.

TK 604 04:35 DAR – 10:50 IST

 

NOTLAR:

1. Grup liderimiz Sinan Aydın, hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programına sadık kalmakla birlikte programda düzenlemeler yapabilir.

2. Uçuşlar THY ile direkt Dar Es Salaam’a olacaktır.Tam sayıya göre grup indirimi istenecektir. İsteyenler mil haklarıyla ücretsiz bilet alabilir.

3. Tanzanya için Sarı Humma aşısı gerekmektedir. Çok basit olan bu aşı için Sinan Aydın yönlendirme yapacaktır.

4. Tanzanya için vize gerekmektedir, vize havaalanında ülkeye giriş esnasında alınmaktadır. 

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü