AFRİKA TOPRAKLARINDA SAFARİ! KENYA-TANZANYA

Etkinlik Türü YURT DIŞI ETKİNLİKLERİ Etkinlik Tarihi 03.12.2012 Etkinlik Süresi 7 GÜN 6 GECE Katılımcı Limiti 25 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 3 Konum

AFRİKA’DA SAFARİ: Kenya’dan Tanzanya’ya

 

Arusha(1) – Tarangire(1)  - Serengeti(2) – Ngorongoro Krateri (1) – Arusha(1)

 

 (7 Gün 6 Gece) AFRİKA’da SAFARİ

 

Kenya’dan yola çıkacağımız bu özel gezi macera severler ve fotoğraf tutkunları için muhteşem güzellikler sunmakta...En doğal ve zengin safari gözlemi sağlayan Serengeti Milli parkı başta olmak üzere, Tanzanya’nın dünya şahaseri Ngorongoro krateri ve diğer bir milli parkı Tarangire’de rotamızda olacak.  Aslanlardan, fillere; Zürafalardan Afrika gergedanlarına 10larca hayvanı, el değmemiş vahşi doğalarında izleyeceğiz!

 

3 Aralık -9 Aralık 2012 (7 gün) Pazartesi-Pazar
Afrika’da Safari Turu

 

Türkiye kış mevsimini yaşarken, Aralık’ta Afrika’nın sıcak topraklarına ayak basıyoruz. Afrika Safari gezimiz, Tanzanya’daki başlıca milli parklarda, dönemin hayvan gözlemi için en zengin alanlarında gerçekleşecek.

Bu etkinliğe sadece resmi kulüp üyeleri katılabilecektir. (Resmi üyelik için kulüp asistanı Serpil hanıma başvurabilirsiniz. 0530 293 35 39)  

Grup Liderimiz Sinan Aydın Ağustos-Eylül aylarında katılımcılara detaylı program sunumu yapacaktır.

 

 Gün-1  : 03 Aralık 2012 – Pazartesi ; (İstanbul – Sharjah – Nairobi - Arusha)

Pazar gecesi geldiğimizden Sabiha Gökçen havaalanından Pazartesi’nin ilk saatlerinde ayrılarak Afrika’ya doğru yola çıkıyoruz. Uçuşumuz:

00:35-06:35 Air Arabia : İstanbul Sabiha Gökçen – Sharjah/BAE.

09:15-13:15 Sharjah/BAE – Nairobi (Kenya) International Airport.

Nairobi havaalanından Kenya’ya giriş yaptıktan sonra, özel aracımızla karşılanarak, Tanzanya’ya trasfer oluyoruz. Tanzanya’da ilk gece konaklayacağımız yer Arusha, tüm ana safari programlarının da başlangıç noktası.

 

Gün-2  : 04 Aralık 2012 – Salı ; (Arusha, Tarangire)

Otelimizde alacağımız kahvaltı ardından Tarangire Milli parkına doğru yola çıkıyoruz. Burası Tanzanya’nın en büyük milli parklarından, ve fil popülasyonunun da en yoğun olduğu parkdır. Boyu 20, çevresi 30 metreyi bulan dev baobab ağaçlarını da bu parkda görebiliriz. Aslandan Çitaya ve 6000 kadar file ev sahipliği yapan parkda, hayvanları Tarangire nehri yakınında gözlemliyoruz.

Akşam yemeği ve geceleme Milli Park yanındaki çadır kampımızda.

 

Gün-3 : 05 Aralık 2012 – Çarşamba; (Tarangire, Serengeti)

Sabah kahvaltı sonrası, sadece Tanzanya’nın değil tüm Afrika’nın en meşhur Safari alanlarından olan ve 1921’de koruma altına alınmış olan, Serengeti milli parkına doğru yola çıkıyoruz. Burası geniş düzlükleri ile milyonlarca vahşi hayvanın ‘büyük göç’ yolunda olan yer. Serengit maa dilinde “uçsuz bucaksız düzlükler” demek. Biz de gezimizde bu düzlüklerde  Aslan, Çita, Leopar gibi bir çok vahşi hayvanı doğal ortamlarında görme şansı bulacağız. Bütün öğleden sonra Serengeti’de hayvan gözleminde geçirildikten sonra, akşam yemeği ve geceleme Serengeti’nin merkezindeki Seronera Çadır Kampımızda.

 

Gün-4 : 06 Aralık 2012 – Perşembe ; (Serengeti)

Tüm Günü araçlarımızla safari’de geçiriyoruz. 3 milyon civarı hayvanın doğal yaşamları içerisinde gözlenebildiği; 14,763 km2'lik Milli Park içerisinde, antilop sürüleri, Afrika geyiği, kaya antilobu, zebra, ceylan, aslan, impala, leopar, çita, sırtlan ve benzeri diğer büyük memeliler; gergedan, zürafa, fil ve suaygırı görme imkanı bulunmaktadır. Serengeti Milli Parkı içerisinde; belgesellerin çekildiği, kitapların yazıldığı, vahşi yaşamın en doğal hali ile izlenebileceği alanlarda; tam gün safari gezisi yaparak Afrika'nın doğası ve vahşi yaşamını görüyoruz.

Akşam yemeği ve geceleme Seronera Çadır Kampımızda.

 

Gün-5 : 07 Aralık 2012 – Cuma; (Serengeti, Ngorongoro Krateri)

Güneş kendini göstermeden, sabahın erken saatlerinde yine Serengeti’de yırtıcı hayvanları arıyoruz safari araçlarımızla. Birkaç saat sonra yola çıkarak Ngorongoro Krateri’ne varıyoruz. Ngorongoro, Afrika'da vahşi hayvanların yaşam alanı olmasının yanı sıra 8.300 km2 lik alan içerisindeki dağlar, göller, ormanlar ile Afrika'nın en güzel bölgelerinden birisidir. 

Akşam yemeği ve geceleme buradaki Çadır Kampımızda.

 

Gün-6 : 08 Aralık 2012 – Cumartesi ; (Ngorongoro Krateri, Arusha)

Bu sabah, bir vahşi yaşam cenneti olan Ngorongoro kraterine iniyoruz. Burası 1979’da UNESCO Dünya mirası listesine alınmıştır. 2,5 milyon yıl önce oluşmuş 700-800 metre derinliğinde çapı 20 km olan krater, fauna ve flora açısından çok zengindir. Aslan ve Çita gibi yırtıcı hayvanların yanısıra Afrika gergedanlarını da burada görebiliriz. Öğle yemeğimizi göl kenarında yaptıktan sonra Arusha’ya dönüşe geçiyoruz.

Akşam yemeği ve geceleme Arusha’daki otelimizde.

 

Gün-7 : 09 Aralık 2012 – Pazar (Arusha – Nairobi – Sharjah - İstanbul)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonra yola çıkarak Kenya Nairobi havaalanından dönüş uçağımıza binerken, yüzlerce kare fotoğraf ve Afrika kıtasından unutulmayacak hatıralarla ayrılıyoruz.

13:55-19:55 Air Arabia : Nairobi (Kenya) International Airport- Sharjah/BAE.

20:50-23:40 Sharjah/BAE – İstanbul Sabiha Gökçen

 

NOT : Grup liderimiz Sinan Aydın, hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programına sadık kalmakla birlikte programda düzenleme gerekebileceğini belirtmektedir.

 

NOT 2: Uçuşlar AirArabia firması ile yapılacaktır. Uçak doldukça bilet fiyatları artmaktadır. Lütfen bilet almadan önce Sinan Aydın ile iletişime geçiniz.

 

NOT 3: Etkinlik, en az 10 en fazla 25 kişi ile yapılacaktır.


 

Sorularınız İçin: Sinan AYDIN             0541 366 01 43       

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü