8.TOROSLAR DAĞ GEÇİŞİ

Etkinlik Türü DİĞER DOĞA ETKİNLİKLERİ Etkinlik Tarihi 03.07.2010 Etkinlik Süresi Katılımcı Limiti 50 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 50 Konum

EDAK'IN DR.ALİ İHSAN SULAK LİDERLİĞİ VE REHBERLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİ EREĞLİ - ÇAMLIYAYLA TOROS GEÇİŞİ ETKİNLİĞİNE BU SENE YUDOSK OLARAK KATILACAĞIZ. EREĞLİ GİDİŞİ VE ÇAMLIYAYLA'DAN DÖNÜŞ ARAÇ TRAFİĞİNİ KATILIMCI SAYISINA GÖRE İLERİ GÜNLERDE DEĞERLENDİRECEK VE SİZLERİ BİLGİLENDİRECEĞİZ. AŞAĞIDA DR.ALİ İHSAN SULAK'IN PROĞRAMINI BULACAKSINIZ.

 
 
 
EREĞLİ DAĞCILIK TOPLULUĞU (EDAK)
8. TOROSLAR DAĞ GEÇİŞİ (EREĞLİ-ÇAMLIYAYLA) PROGRAMI

Tarih                    : 03-07 Temmuz 2010 (5 GÜN)
Buluşma Noktası : Konya-Ereğli Öğretmen Evi Bahçesi 03 Temmuz 2010 Cumartesi Saat 09.00
Grup Lideri ve Rehber: Dr. Ali İhsan SULAK (Ereğli Meslek Yüksekokulu)
Tlf: 0532 2865321 - 0332 7127424  e-mail: asulak@selcuk.edu.tr asumen@gmail.com  https://www.aydos.biz

1.GÜN : 03 temmuz 2010 Cumartesi (Yürüyüş mesafesi 4 km Süre:1.5 saat )
Saat 09.00' da Ereğli Öğretmen evi bahçesinde buluşma kayıt program hakkında görüşme alışveriş çantaların araçlara yüklenmesi 10.30' da anıtta tören saat 10.45 de araçlarla şehirden İvriz' e hareket İvriz  gezisi İvriz' de yemek ikramı.Saat 13.30' da Delimahmutlu Köyü'ne varış.  Köyden bahçe yollarından yürüyerek (4 Km)  Balıkpınarı mevkiinde kamp (Rakım 1500 m.). Saat 17.00 de genel program ve 2.gün programıyla ilgili toplantı 22.00 ' ye kadar serbest zaman 22.00 ' de sessizlik zamanı.

2. GÜN : 04 Temmuz 2010 Pazar (Yürüyüş mesafesi 28 km Süre: 9 Saat)
Saat 07.00'de Balıkpınarı' ndan hareket Delimahmutlu  (Zindan Deresi) vadisini takip ederek orman içindeki patikadan Kızılkuz' daki Aksu Şelalesinden geçip öğleye Tersakan' daki Şekerpınar' da mola verilecek. Akşam kampımız Yazıgöl ve Kapıgöl'ün doğusundaki Göğeri'de olacak.(Rakım 2540 m.). Zorlu parkurdur. Orman içi patika dere geçişleri dik çağşak rotada tırmanış şeklinde gerçekleşecek. Gece soğuk olma ihtimali yüksek.

3. GÜN : 05 Temmuz 2010 Pazartesi (Yürüyüş mesafesi  20 km Süre: 7 Saat)
Saat 8.00' de Çantaları traktöre vererek Göğeri' den ayrılış Bolkar dağlarının üzerindeki Eğerkaya’ nın güneyinden çağşak ve dik Alyamaç’ dan yan geçiş yaparak 3 saatlik yürüyüşle 2370 m. rakımlı Karakapı’ ya varılacak. Karakapı yaylasının batısındaki dik bir patika takip edilerek 1.5 saatlik yürüyüşle kadıncık kanyonunu tepeden gören Hengeme’ de öğle molası verilecek. Moladan sonra 1.5 saatlik dik orman içi patikadan yürünerek Kadıncık deresine inilecek. Cızlanbık mevkiinden 2 defa dere geçilerek 200 metrelik yürüyüşle dere kenarındaki Şirinyatak’ ta kamp kurulacak (Rakım 950 m)
 
4.GÜN :  06 Temmuz 2010 (Yürüyüş mesafesi 12 km Süre: 3 Saat)
Saat 09.00' de Kadıncık deresi içindeki Şirinyatak kampından ayrılarak araç yolu takip edilip serbest yürüyüşle öğleye Papazın Bağı' nda kamp kurulacak ve o gün orada kalınacak. (Rakım 780 m.). Papazın Bağında elektrik tuvalet balık çiftliği mevcut. Dev çınarlar altında çayırda kamp yapılacak. Çok güzel bir kamp alanı.

5.GÜN : 07  Temmuz 2010 Çarşamba (Yürüyüş mesafesi 18 km Süre: 6 Saat)
Saat 04.00' de Papazın Bağından ayrılarak orman içinden bir kısmı dik rampa olan araba yolunda iki saat yürüyüşten sonra yoldan sapılarak orman içinden sığır yaylasına oradan Sinap kalesine varılacak. Öğleye Çamlıyayla ilçesinde olunacak. Yürüyüş burada son bulacak. Çamlıyayla’ dan belediye otobüsleriyle Tarsus ve Mersine ulaşmak her zaman mümkündür.
İsteyenler önceden haber vermek ve organizasyonlarını kendileri yapmak şartıyla Papazın Bağında faaliyeti sonlandırabilir. Yürüyüş programı Çamlıyayla' da bitecektir.

NOT: Katılımcılar tüm kamp ve diğer malzemelerini kendileri getirecekler ve giderlerini kendileri karşılayacaktır. Kamp yükleri katılımcı sayısına bağlı olarak traktör ve/veya katırlara taşıttırılacaktır taşıma ve sair masraflar için katılımcılar kişi başı yaklaşık 50 TL topluluğa 5 TL Toplam 55 TL ödeyeceklerdir başkaca bir katılım ücreti yoktur. Yürüyüş güzergâhımızda su problemi yoktur. Su kaynakları arasındaki en uzun mesafe 2 saatlik yürüyüş mesafesidir. Güzergâhımızda yerleşim birimi yoktur onun için 5 günlük ihtiyaçların Ereğli' de tamamlanması gerekir.
Faaliyet boyunca ferdi hareket edilemez grup disiplinine uymak zorunludur özellikle orman içi geçişlerde sigara içilemez ateş yakılamaz katılımcılar lidere karşı sorumludur yukarıda belirtilen programın dışına çıkılamaz ancak hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapma hakkı grup liderinin inisiyatifindedir.

Dr. Ali İhsan SULAK

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 

Etkinlik Tamamlandı.


© Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü