18 MART ZAFER TURU 335 KM BİSİKLET İLE

ARAÇSIZ ETKİNLİK
Yürüyüş Lideri Abdullah ÖZDEMİR Etkinlik Türü Konaklamalı Doğa Yürüyüşü Etkinlik Tarihi 14.03.2020 Etkinlik Süresi 3 GÜN-2 GECE Katılımcı Limiti 7 Kişi ile sınırlıdır. Kalan 2 Konum ÇANAKKALE

18 MART ZAFER TURU 335 KM BİSİKLET İLE

14-16 MART CUMARTESİ-PAZARTESİ

Bisiklet Tur Güzergahı

335 km İstanbul->Tekirdağ->Gelibolu->Çanakkale Şehitler Abidesi->Eceabat

18 Mart 1915 sabahı Çanakkale Boğazı‘nın mavi sularında azametli bir müttefik filosu Marmara’ya doğru seyretmeye başlamışken Türk Askeri tarafından bozguna uğratılarak tarihe altın harflerle “Çanakkale Geçilmez” yazıldı.

Bu kahramanlık destanını bize yaşatan askerlerimizi anmak için bisikletlerimiz ile yola düşüyoruz. Bu anlamlı etkinlikte sizlerin de olmasını isteriz.

1.Gün (14 Mart 2020 Cumartesi)

İstanbul dan Eminönü’n de vapur iskelesinde buluşarak 07:00 da sürüşümüz başlıyor 135 km sürerek ilk günkü parkuru tahmini olarak 17:00 da Tekirdağ da sonlandırıyoruz. Gece Tekirdağ öğretmen evinde konaklayacağız.

2.Gün (15 Mart 2020 Pazar)

Tekirdağ’da öğretmen evinde kahvaltımızın ardından 09:00 da sürüşümüz başlıyor 115 km sürerek ikinci  günkü parkuru tahmini olarak 18:00 da Gelibolu’da da sonlandırıyoruz. İniş çıkışın daha çok olduğu bir parkur olacak. Gece Gelibolu öğretmen evinde konaklayacağız.

3.Gün (16 Mart 2020 Pazartesi)

Gelibolu’da öğretmen evinde kahvaltımızın ardından 09:00 da sürüşümüz başlıyor 65 km sürerek Çanakkale Şehirler Abidesine ulaşıyoruz burada şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.

Sonrasında 20 km daha sürerek Eceabat a ulaşarak akşam üzeri almış olduğumuz otobüs biletleri ile İstanbul için  yola çıkıyoruz. (Otobüs biletlerini herkes kendi alacak firma ile görüşerek bisikletlerimizin bagajlara alınmasında zorluk çıkarılmaması istenilecek)

Tekirdağ öğretmen evi kahvaltı dahil konaklama 80 TL

Gelibolu öğretmen evi kahvaltı dahil konaklama 90 TL

Eceabat İstanbul otobüs bileti 75 TL

Tüm yeme içme ve harcamalar kişinin kendisine aittir.

Malzemeler :
Bisiklet, Kask, Reflektörlü yelek, Bisiklet lastik tamir seti, Bisiklet feneri

NOT :   

* Bisiklet turu ile oluşabilecek kazalardan kişi kendisi sorumludur.           

* Güvenliğiniz için kask takmanız zorunludur. 

* Uzun yol bisiklet turudur kondisyonunuzun iyi olması gerekir

* Katılımcılar etkinlik sorumlusunun talimatlarına uymakla sorumludur. Ücretsiz etkinliktir.

Faaliyet Sorumlusu: Abdullah ÖZDEMİR 05553550616

Abdullah ÖZDEMİR’in yurt içi ve yurtdışında son 3 yılda yaklaşık 6000km uzun yol bisiklet turu deneyimi vardır.

Genel Uyarı Metni İçin Tıklayınız:

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

 © Copyright 2016, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü