Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü

İZNİK ve köyleri kültür ve doğa gezisi

 

 

15 Mart Cumartesi günü İZNİK ve köylerinde kültür ve doğa gezisi. Osmanlı İmparatorluğunun ilk başkenti olan İZNİK ilçemizde tarihin izlerini süreceğiz. İznik gölü çevresini  kah aracımızla kah adımlayarak baharın tazeliğini sindireceğiz. Göl sularına girip güneşleneceğiz, mayonuzu getiriniz. 5 köy gezeceğiz, Nazım Hikmet’in çınarı, zeytinyağı  imalathanesi, ipek böceği konağı ve İznik çini atölyelerini  göreceğiz.

Fotoğrafçılarımız için iyi bir fırsat...

Program:

06:30 Aracımız İncirli’den hareket ediyor. Kahvaltımızı körfezi geçerken Feribotta yapıyoruz. Kendi getirdiklerimizi veya gemi büfesinde börek, tost, poğaca  ile. 

10:30 Civarı İZNİK ilçemize varıyoruz. Çay kahve molası, sohpet.. aç kalanlar yemeye devam..

Önce göl kıyısındaki Senato binası kalıntılarını ve Lefke kapıyı geziyoruz. Yürüyerek İznik merkeze gelip çay molası ve sonra; Yeşil camii, ilk osmanlı camisi, Nilüfer hatun türbesi ve Çandarlı türbesini görüp çini atölyelerinin bulunduğu Süleyman paşa medresesine gidiyoruz. Çini atölyelerini fotoğraflayıp çay kahve içiyoruz. Şehir lokantalarında öğlen yemeğimiz için serbest zaman tanıyıp, Gölün güney kıyılarını keşfetmek üzere aracımız yola çıkıyor .  Sırayla, Sölöz köyünde ipek böceği konağını, Narlıca köyünde Zeytin yağı atölyesini ve Gürle köyü tarihi eserleri  görüp fotoğraflayacağız. Çay-kahve-sohpetten sonra zaman yeterse Gemlik ilçemizde bir şehir turu yaparız, sonra İstanbul’a doğru yola çıkacağız. Yalova girişindeki Köfteci YUSUF’un lezzetli ve ucuz köfteleriyle karnımızı doyurup kemençemize asılıyoruz...

Faaliyet sorumlususu: Mahmut Çeçen 0 535 662 60 29

Araçsız Etkinlik
Üye Girişi Yapmalısınız.

Uyarılar

Genel Uyarı Metni

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,

ETKİNLİKLER, İLGİLİ OTORİTELER VE DAĞCILIK FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENECEK KARAR VE TAVSİYELERE UYGUN OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR. ETKİNLİKLER, İZİN ÇIKMAZ İSE GERÇEKLEŞTİRİLMEYECEKTİR. GEREK DUYULURSA AYRINTILARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEKTİR.


Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 2 hafta ve yurtdışı etkinliklere 6 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.
Etkinlikler paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir.

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  

Seyahatler yasalara uygun şekilde TURSAB Acentaları tarafından organize edilmektedir.
1 Ocak Perşembe

19334 Gün Sonra Başlayacak


Limit : 24 Kişi
Kalan : 24 Kişi
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Soru Cevap