Image

 • KÖMÜR LİMANI

  01  - 04 TEMMUZ  KÖMÜR LİMANI  DENİZ KAMPI  

  Saros körfezinin bütün sualtı güzelliğini barındıran Kömür Limanı doğal bir akvaryum gibidir adeta. Her gittiğimde keşke bu kış sigara içmeseydimde, su altında biraz daha fazla kalabilseydim diyeceğiniz cennet köşesidir orası.

  Fındıklı köyünden sonra sapılan,  Kömür Limanına. Bozulmamış doğanın izlerini seyretmek. Saros körfezinin bu doğal akvaryumu 144 çeşit balık türü, 78 çeşit deniz bitkisi ve 34 tür süngeri ile bir çok deniz canlısına ev sahipliği yapıyor. 

   

  1 temmuz gecesi yol İstanbul'dan yola çıkıyoruz. Cumartesi günü sabaha karşı  Kömür limanına varıyoruz. Biraz dinlendikten sonra çadırlarımızı kurup, kamp alanımızı düzenliyoruz. Kahvaltıdan sonra,  denize girip, keyif yapma zamanı.( Kamp alanına varmadan önce alışveriş molası veriyoruz..) Cumartesi - pazar kamp alanındayız , pazartesi günü öğleden sonra dönüş hazırlığına geçiyoruz.

  Malzemeler: Çadır, mat ,uyku tulumu, havlu, mayo,yedek ayakkabı, terlik ve kıyafetler. Özel  eşyalarınız...   

  NOT :  Kamp alanında duş bulunmamaktadır.

  Faaliyet Sorumlusu Erol GEYGEL:  0 545 658 48 73 

  Araç Durakları  

  00.00 Kartal,Maltepe

  00.10 Bostancı

  00.15  E-5


 • BELGRAD ORMANI-BAHÇEKÖY-BÜYÜK BEND-GÜMÜŞDERE YÜRÜYÜŞÜ

   

  26 Haziran Pazar, Belgrad ormanı, Bahçeköy- Kömürcü bend-Gümüşdere Köyü, 15 km doğa yürüyüşü, kolay parkur.

  Program:

  11:00 Çayırbaşın'da Çayırbaşı spor kulübü çay bahçesinde buluşma ve sohbet.

  11:30 Çayırbaşından otobüsle Bahçeköy’e gelip yürüyüşe başlıyoruz. İsteyenler direk Bahçeköy otobüs son durağına gidebilir. 

  18:00 Orman içi patikalardan ve göletlerden yürüyerek Gümüşdere köyüne varıp çay molası yapıyoruz. İsteyenler buradan Sarıyer'e dönüyor. İsteyenlerle karadeniz sahiline gidip denize giriyoruz. Mayo, havlu getiriniz. Kilyos köyünden Sarıyer’e dönüyoruz.

  Ulaşım: Metrobus ile Zincirlikuyu, buradan Sarıyer otobüs veya minibüsleriyle Çayırbaşı. Taksim metrosuyla Hacıosman'a, buradan otobüs ile Çayırbaşı’na   veya direk Bahçeköy otobüs son durağına.

   Not: Boğazlı yürüyüş botu giyinelim, Boğazlı bot ayak burkulmalarını önler. Bir kişinin sakatlanması bütün grubu geciktirir. Yürüyüş süresinde atıştırmalık kuruyemiş, meyve ve sandviç, en az 1,5 litre su bulundurun. Hava durumuna göre giyinelim. İnce giyecekler tercih edilmeli. Vücut Isındıkça


 • GÖKÇEADA KÜLTÜR- DENİZ TURU

   

  30 Temmuz-1 Ağustos Gökçeada Turu Konaklamalı Gezi


  30 Temmuz-1 Ağustos günlerinde 3 günlük Gökçeada turuna gidiyoruz. Bayram tatillerinde Gökçeada’ya çok yakın olduğu için; köy gezileri ve plajlar çok kalabalık oluyor ve keyifli olmuyor. İstanbul’a dönüş yoğun trafikten dolayı çok uzun sürüyor. Bu nedenle de dönüşü Pazartesi gününe aldık.

  Türkiye'nin en büyük adasındaki çok farklı doğal güzellikleri ve yerel kültürü izlerken, halen yaşayan rum kültürünü de göreceğiz. Rumlar göç etmeden önce Türkiye'nin en kalabalık köyü de bu adada, evler hala ayakta, Kiliseler, çamaşırhaneler hala açık. Yerel ürünler harika, doğadan incir, üzüm, badem toplayıp tadacağız. Sörf okulunun olduğu plajda yüzerken yüzlerce sörfçüyü izleyeceğiz. Akşamları ve yolculukta kendi müziğimizle eğleneceğiz.

  Konaklama:  ÖZBEK Hotel 
  https://www.gokceadarehberim.com/nm-%C3%96zbek_Otel-cp-348

  Program:
   

  29 Temmuz Cuma gece 23:00 de otobüsümüz Kartal’dan hareket ediyor.
   
  30 Temmuz Cumartesi: 06:00 civarı Gelibolu yarımadasında Kabatepe iskelesine  varıp


 • DOĞUDAN KAÇKARLARA UZANIYORUZ

    DOĞUDAN KAÇKARLARA UZANIYORUZ! 13-20 AĞUSTOS 2016   Yudosk üyelerine özel olarak hazırladığımız Temmuz Kaçkarlar gezisine talep çok büyük oldu. Buraları görmeyen kalmasın istiyoruz ve buyrun ikinci gezimiz hazır. Bu sefer rotayı biraz daha renklendirdik; Doğu Karadeniz keşfine doğudan, yani Kars – Ardahan Çıldır gölü güzergahından başlayacağız, Artvin ve Rize Kaçkarlar üstünden Trabzon’da bitireceğiz. Uluslararası Cittaslow oluşumu tarafından sakin şehir ilan edilen Şavşat ve Şavşat Karagöl’ü görüp, oradan Türkiye’nin tek biyosfer rezerv alanı Maçahel’e uzanıp Camili ve Maral köylerini, Borçka Karagöl’ü ziyaret edeceğiz. Ve sonrasında versin elini Kaçkarlar…  Fırtına deresi.. yeşilin her tonunu barındıran yüce Kaçkar etekleri, buz gibi şelaleleri, buzul gölleri, muhteşem yaylaları, rengarenk çiçekleri, zirveleri, çanak vadileri….   Gezinin rehberi bendeniz Muco Türkyılmaz… Kaçkar dağlarının eteklerinde yaşayan Hemşinli bir köylü çocuğuyum. 1974 doğumluyum. Babamın yıllarca Avrupa’da çalışıp biriktirdiği parası ile satın alıp onardığı Kaçkarlar Çat Vadisi’deki Toşi pansiyonda 16 yaşımdan bu yana rehberlik yapıyorum, ailemle birlikte pansiyonu işletiyorum. Bu zamana kadar binlerce doğasever dostumuz oldu bu vadide. Yaylaları, zirveleri, buzul gölleri keşfettik, şelalelerde yüzdük, tulum eşliğinde


 • ÖZGÜR ÜLKE VİETNAM

   

  ÖZGÜR ÜLKE VİETNAM 

  10 - 20 Eylül 2016 (12 gece - 10 gün) 

  Hanoi, Halong Bay, Hue, Dong Hoi, Phong Nha, Hoi An, Mekong, Ho Chi Minh

   

  Özgür insanların ülkesi Vietnam'a gidiyoruz. Nefes kesen doğasıyla Halong Bay, dünyanın en uzun sıralı mağaralar zincirini barındıran Phong Nha Ka Be ulusal parkı, Çin'deki yasak şehrin replikasıyla ünlü Hue, Cadoizm'in merkezi Tay Ninh, ABD ile savaşının canlanan öyküsü Cu Chi tünelleri ve suyun üstündeki yaşam Mekong Deltası göreceklerimizden bazıları. Eski ve yeni başkentleri de gezeceğiz elbette.

  Dünyanın en büyük pirinç ve meyve ihracatçılarından biri olan Vietnam sadece şehirleri, tapınakları, mimarisi, doğasıyla değil; insanları ve bozulmamış yerel kültürüyle bize turistik bir deneyimden çok daha fazlasını sunacak. Savaşın var ettiği kahramanların hikayelerini dinleyecek, bir ulusun varoluş mücadelesini göreceğiz.

  UNESCO Dünya Mirası:  Gezimiz süresince Dünya mirası listesindeki sekiz eserden altısını göreceğiz. Thang Long İmparatorluk


Foruma Son Eklenen Konular Yeni Yıl Yazan : Mukadder Akbulut 31/12/2013 14:14:58 eğitim kocu ve matematık ogretmenı . Yazan : Mustafa Esen 14/08/2013 12:46:10 montaj elemanı Yazan : Kemal Yıldız 30/07/2013 10:58:46 Hocam Selamlar, Mağazamıza Bayan Part Time Satış Danışmanı Yazan : Mustafa Esen 20/07/2013 23:40:04 BEDA ENERJİ A.Ş işçi istihdam etmek istemektedir...(600 kişi) Yazan : Mustafa Esen 20/07/2013 23:37:46 Dershaneye öğretmen aramaktadır... Yazan : Mustafa Esen 20/07/2013 23:36:20

Sitemiz 128bit şifreleme yöntemi ile Sertifikalıdır. © Copyright 2011, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü