Image

 • KİLYOS- RUMELİ FENERİ KÖYLERİ

  6 Aralık Pazar günü, Kilyos - Rumelifeneri köyleri arası 10 km doğa yürüyüşü, kolay parkur. Karadeniz kıyısı boyunca birçok koylardan geçerek, denizin maviliği ve dalga sesleri eşliğinde, kış bitkilerini  fotoğraflayarak yürüyeceğiz.                                

  Mevsim ganimeti: Muşmula, şifalı otlar

  Program:

  10:00 Hacıosman metrosu otobüs duraklarında buluşuyoruz.

  10:15 Otobüsle Kilyos köyüne hareket ediyoruz. Köyde çay, kahve, alışveriş molası yapıp yürüyüşe başlıyoruz. Karadeniz kıyısı boyunca birçok koylardan geçerek, denizin maviliği ve dalga sesleri eşliğinde, kış bitkilerini  fotoğraflayarak yürüyeceğiz.

  18:00 Rumelifenerine varıyoruz Cenevizlerden kalma eski kaleyi gezeceğiz. Rumeli feneri köyünde isteyenler balık yiyebilir. Yorgunluk çaylarımızı içip Otobüsle Sariyer'e dönüyoruz. İsteyenlerle Karadeniz lokantasında yöresel yemekleri tadıyoruz.

  Ulaşım: Taksim metrosuyla Hacıosman son durağa, Beşiktaş-Sarıyer minibüsleri ile Hacıosman otobüs duraklarına, Metrobusla Zincirlikuyu buradan Sarıyer minibüsleri  ile Hacıosman Metrosundaki otobüs duraklarına.

  Not:


 • ETİYOPYA OMO VADİSİ FOTOĞRAF SUNUMU

  2016 Ocak ayında gerçekleştirmeyi düşündüğümüz Etiyopya ekinliğini tanıtım amacıyla;

  Yudosk Yönetim Kurulu Üyelerimizden Figen Özçürümez ve arkadaşı Fatma Yalçın bizlerle ETİYOPYA OMO VADİSİ sunumlarını paylaşacaklar. Vahşi Omo Vadisinde ilkel kabileleri ziyaretleri sırasında çektikleri fotoğrafları ve video gösterilerini izleyerek bu büyüleyici ülke topraklarına uzanacağız. Sonrasında da, hem katılımcılar hem de ilgilenenler için Etiyopya gezimiz hakkında bilgiler alacağız. Afrikanın boynuzunda dünyanın en gizemli ve yabanıl coğrafyasından birinde bizleri bekleyen tüm güzelliklerin yanısıra, geziyle ilgili ihtiyaç duyacağımız tüm bilgileri, doğrudan Figen Özçürümez ve Fatma Yalçın'dan dinleyeceğiz.  Kendileri, sunum sonrası sorularınızı yanıtlayacak (gezi maliyeti, güvenlik, uçuş bilgileri, alınması gereken ilaçlar, yaptırılması zorunlu aşılar, alışveriş vb). Ayrıca tur lideri Elif Durak'la da tanışma fırsatı bulacaksınız.

  ADRES: HASAT SOKAK HASAT İŞ MERKEZİ NO:2 KAT:4 (ŞİŞLİ CAMİİ KARŞI SOKAĞI)

  SAAT: 19:30


   


 • DARLIK BARAJI

   

  6 Aralık Pazar günü, Şile Ahmetli köyünden başlayıp Darlık Barajı kenarından yürüyerek,hem güzel göl manzaraları izleyip, hemde  bol bol  fotoğraf çekerek  fazla iniş ve çıkışı olmayan takriben 10-12 km.lik kolay bir yürüyüş. Yol İstanbul,Kadıköy e 1 saatlik mesafede o yüzden 19.00 veya 20.00 gibi evlerimize dönmüş oluruz.

  Kahvaltı: 
  Ahmetli köyünde Bir köy kahvesinde kendi getirdiğiniz nevaleleri tüketirsiniz.

  Mola: 
  Su meyve vb. ihtiyaçlar için parkur başına gelmeden bir alışveriş molası vereceğiz.

  Öğlen Yemeği:

  Atıştırmalıklarınızı yanınıza alıyorsunuz. Meyve ve kuruyemiş tercih edilmeli.

   

  Akşam Yemeği:
  Akşam dönüşte havanın durumuna göre, Şile'ye uğrayacağız. Şile'de arzu eden balık yiyebilir ya da serbest zaman geçirerek etrafı gezebilir.
   

  Malzemeler:

  Bileği saran su geçirmez bot tozluk. Su geçirmez giysiler. Sırt çantanızda; yedekleriniz varsa kullandığınız ilaçlar ve su mutlaka bulunmalı… Yağmurluk el yada kafa feneri ve DÜDÜK yanınızda olması gerekenlerden…

  Rehber : İbrahim Kamil Birlikay 0 533 307 41 24

  Araç Durakları: 

   7.30 İncirli Alfemo

   7.45 Mecidiyeköy Y.K.Bank

   7.50 Yıldız Sait Çiftçi

   8.05 Kadıköy


 • ÇUBUK GÖLÜ- SÜLÜKLÜ GÖL

   

                             

  6 Aralık Pazar günü, Çubuk gölünden başlayıp, Sülüklügöl'ü tepeden görerek, Karamurat köyüne ineceğiz. 1000 metreden 1500 lere çıkıp, sırt hattını takip ederek tekrar aynı irtifaya inip yürüyüşümüzü sonlandıracağız.

  Gerçekten trekking yapmak isteyenler için manzaralı, keyifli, güzel bir parkur.  

  Kahvaltımız yol üzerinde, öğle atıştırmamız Sülüklügöl manzarası eşliğinde parkur ortasında. Akşam yemeğini birlikte kararlaştıracağız.  

  Malzemeler: Bileği saran yürüyüşe uygun bot, Yürüyüşe uygun kıyafetler, Küçük sırt çantası. Atıştırmalık meyve-kuruyemiş, Yedek kıyafetler.  

  Faaliyet Sorumlusu: Abdulkadir ALKAN - 1572153@gmail.com -  +90 553 157 21 53

  Araç Durakları: 

  6:00 İncirli Alfemo

  6:15 Mecidiyeköy Y.K.Bank

  6:25 Yıldız Sait Çiftçi

  6:35 Kadıköy Evlendirme

  6:40 E-5 Göztepe

  6:45 E-5 Kozyatağı

  6:50 E-5 Bostancı

  E-5 üzeri Maltepe, Kartal v.s.  

  Lütfen 5 dakika önce durakta olunuz!  

   

   

   


 • İSTANBUL ŞT '' AYAKTAKIMI ARASINDA ''

   

   

   

  Tarih: 16 Aralık 2015 Çarşamba
  Saat     : 20:30
  Sahne   : Harbiye Muhsin Ertuğrul
  Bilet    : 15 TL (gelmeyenlerin bilet bedelini ödemesi gerekmektedir)
  Bilet dağıtımı: Muhsin Ertuğrul Sahnesi Fuayesi Saat : 19.30 dan itibaren

  AYAKTAKIMI ARASINDA

  Yazan    : Maxim Gorki
  Çeviren    : Koray Karasulu
  Yöneten    : Orhan Alkaya
  Dramaturgi    : Sinem Özlek
  Sahne Tasarımı    : M. Nurullah Tuncer / Sırrı Topraktepe
  Kostüm Tasarımı    : Canan Göknil
  Işık Tasarımı    : Kemal Yiğitcan
  Müzik    : Uskan Çelebi
  Koreografi    : Yasemin Gezgin
  Yönetmen Yardımcısı    : Mert Tanık, Elyasa Çağlar Evkaya, Ümit Bülent Dinçer, Esen Koçer


  Oyuncular: Rıdvan Çelebi, Yesim Koçak, Şirin Kılavuz, Yılmaz Meydaneri, Serdar Orçin, Ali Gökmen Altuğ, Buket Yanmaz Kubilay, Irem Erkaya, Semah Tuğsel, Kutay Kırsehirlioğlu, Ahmet Özarslan, Mehmet Avdan, Mert Tanık, Mazlum Kiper, Çaglar Polat, Tugrul Arsever ve Emrah Özertem

  Konu: Yeraltında, izbe bir barınakta hayata tutunmaya çalışan ayaktakımının olağanüstü öyküsü; Maksim Gorki’nin unutulmaz eseri “en diptekileri” anlatmaktadır. Devlet düzeninin çöktüğü 1900 başında Rusya'da yaşayan kaybedenlerin, tüm umutlarını yitirmiş insanların, eşsiz yaşam hikâyeleri


 • İSTANBUL ŞT '' ŞEKERPARE''

  Tarih: 04 Aralık 2015 Cuma
  Saat     : 20:30
  Sahne   : Harbiye Muhsin Ertuğrul
  Adres   : Harbiye Mh. Gümüş Cd. No:3 Şişli/İstanbul
  Bilet    : 17 TL (gelmeyenlerin bilet bedelini ödemesi gerekmektedir)
  Bilet dağıtımı: Muhsin Ertuğrul Sahnesi Fuayesi Saat : 19.30 den itibaren

  ŞEKERPARE (Müzikal Oyun)

  Yazan: Yavuz Turgul
  Uyarlayıp Yöneten: Engin Alkan
  Dramaturg: Sinem Özlek
  Sahne Tasarımı: Barış Dinçel
  Kostüm Tasarımı: Duygu Türkekul
  Işık Tasarımı: Cem Yılmazer
  Koreografi: Senem Oluz
  Müzik Düzenleme: Burçak Çöllü

  Oyuncular: Engin Alkan, Uğur Dilbaz, Dolunay Pircioğlu, Aybar Taştekin, Tanju Tuncel, Pervin Bağdat, Zeynep Göktay Dilbaz, Zeynep Çelik Küreş, Yeşim Mazıcıoğlu, Ümit Bülent Dinçer, Yağmur Damcıoğlu, Aslı Menaz, Berfu Aydoğan, Cem Baza, Cafer Alpsolay, Volkan Öztürk/Onur Demircan, Çağlar Ozan Aksu, Ercan Demirhan, Emre Çağrı Akbaba
  19. yüzyıl İstanbul’u… Düzenbaz Komiser Ziver’in karakoluna tayin olan; kimine göre saf, kimine göre enayi; Bekçi Cumali, Galata’nın “namlı” kızlarından Şekerpare’ye vurulur. İki kalp birbirini bulmuştur bulmasına ama Ziver’in Cumali için başka planları vardır. 


 • ETİYOPYA OMO VADİSİ

                                          

   

   

  Osmanlılar döneminde Habeşistan (Köleler diyarı) adıyla anılan Ethiopia, Avrupalı sömürge güçlerini yenen ve bağımsız bir ülke olarak egemenliğini koruyabilen tek Afrika ülkesidir. 1945 yılında Birleşmiş Milletler'e üye olarak ilk bağımsız Afrika ülkesi oldu. Ülkenin Kızıldeniz boyunca uzanan sahil bölgesinin, 1993'te yapılan bir halk oylaması sonucunda Eritre adıyla bağımsızlığını ilan etmesi Etiyopya'nın Kızıldeniz ile olan bağlantısının kesilmesine ve ülkenin bir kara devletine dönüşmesine neden olmuştur.  Denize kıyısı olmayan ülkeler içinde dünyanın nüfus yoğunluğu en yüksek ülkesidir.

  Bilim adamları tarafından Afar bölgesinde yapılan arkeolojik kazılarda 3 milyon yıllık insan iskeleti kalıntılarına rastlanılması, tarihi çağların başlamasından çok önceleri bile bölgenin, insan toplulukları için bir yaşam sahası olarak kullanıldığını gösterir. Etiyopya'dan bahseden ilk tarihi belgeleri yaklaşık M.Ö. 5000 yılına kadar götürebilmek mümkündür. İlk Çağ'da kuzeydeki Mısır Krallığının yöneticisi olan Firavunların altın, fildişi, tütsü ve köle aramak üzere Kızıldeniz kıyılarını takip ederek bu bölgeye geldikleri sanılmaktadır. III. yüzyılda Çin, Roma ve Pers İmparatorluklarına


Foruma Son Eklenen Konular ŞİİR DİNLETİSİ Yazan : Figen Özçürümez 17/10/2014 12:10:27 Her Şey İnsanı Sevmekle Başlar / SAİT FAİK’TEN HİKÂYELER Yazan : Figen Özçürümez 09/04/2014 12:09:51 TİYATRO BİR AYNADIR Yazan : Figen Özçürümez 24/03/2014 10:20:28 CATHERINE BREILLAT’YA SAYGI Yazan : Figen Özçürümez 19/03/2014 11:22:40 ULUSLARARASI GEZİCİ FİLMMOR KADIN FİLMLERİ FESTİVALİ Yazan : Figen Özçürümez 19/03/2014 11:20:48 MEDYA BAĞIMSIZLIĞI VE DEMOKRASİ Yazan : Figen Özçürümez 19/03/2014 11:14:06

Sitemiz 128bit şifreleme yöntemi ile Sertifikalıdır. © Copyright 2011, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü