MİNNETTARLIK VE SAYGIARIMIZLA,

YUDOSK.

                                      

 

Image

 • DİPSİZ GÖL - ERİKLİ ŞELALESİ VE ERİKLİ YAYLASI

  DİPSİZ GÖL - ERİKLİ ŞELALESİ VE ERİKLİ YAYLASI

  Muhteşem doğası, barındırdığı çeşitli hayvan popülasyonu (özellikle kuş), dereyi sarmalamış gürgen, kayın ve ıhlamur ağaçları ile yaz aylarının vazgeçilmezi, fotoğraf tutkunlarının gözdesi; dipsiz göl ve erikli şelalesine gidiyoruz. 

  Parkur başlangıcımız Kocadere’den başlayıp orman içi toprak yoldan yükselerek ilerliyor. Yaklaşık olarka 550 metre yükseldikten sonra Dipsiz göle ulaşıyoruz. Dipsiz gölden sonra inişe geçerek orman içerisinden Erikli şelalesine geliyoruz. Devamında Erikli yaylasına doğru uzanan parkur yine orman içerisinden Teşvikiye köyünün girişine kadar uzanıyor. Yalova Orman İşletme Müdürlüğü, Çınarcık Orman İşletme Şefliği sınırlarında yer alan Çınarcık İlçesi, Teşvikiye beldesi, Erikli yaylasında yer almaktadır. Kent ormanından 2,5 Km mesafede 530 metre rakımda bulunan büyük dipsiz göl ve bu gölden 1,5 Km mesafede 570 metre rakımda olan küçük dipsiz göl çevrelerinde bulunan zengin orman florası ve yaban hayatı yönünden yedi göller bölgesindeki güzellikleri aratmayacak niteliktedir. 

   

  Kahvaltı :


 • BAYRAMDA SAROZ KARAAĞAÇ LİMANI DENİZ KAMPI

  KARAAĞAÇ LİMANI DENİZ KAMPI

  14-17 EYLÜL 2016

  13 Eylül Salı gecesi (Bayramın 2. günü) İstanbul'dan yola çıkıyoruz.Çarşamba  günü sabaha karşı  Karaağaç Limanındayız. Biraz dinlendikten sonra çadırlarımızı kurup, kamp alanımızı düzenliyoruz. Kahvaltıdan sonra,  denize girip, keyif yapma zamanı. Akşam yemeğinde geleneksel saç kavurma yapıyoruz. Kamp ateşimizin çevresinde şarkılar, türküler  ve şiirler eşliğinde eğleniyoruz.

  15 Eylül Perşembe günü Sabahı kahvaltımızı yaptıktan sonra,  isteyenlerle Gelibolu'ya gidiyoruz. Gelibolu'da hep birlikte öğle yemeği yiyip, etrafı gezebilir, deniz kenarında bir yerde oturup bira eşliğinde sohbet edebiliriz. Akşam yemeği için alışveriş yaptıktan sonra, kamp alanımıza dönüyoruz. Akşam yemeğinde  yörenin en güzel balıklarından olan Sardalya ızgara var... Yanında bol salata ile hep birlikte güzel bir akşam yemeği yiyoruz. Yıldızların altında ve ateş başında yine eğlenceli güzel anlar yaşıyoruz.

  17 Eylül Cumartesi günü, Sabah yine hep birlikte kahvaltımızı hazırlayıp yiyoruz. Yine gün boyu deniz keyfi yapıyoruz. Güzel bir öğle yemeğinin ardından,saat:16:30 da çadırlarımızı toplayıp saat: 17:00 da İstanbul'a dönüş yoluna geçiyoruz.

  Malzemeler :

  Çadır, mat, uyku


 • BAYRAMDA DOĞUDAN KAÇKARLARA UZANIYORUZ!

   

  DOĞUDAN KAÇKARLARA UZANIYORUZ!

  10-17 EYLÜL 2016

   

  Yudosk üyelerine özel olarak hazırladığımız Temmuz Kaçkarlar gezisine talep çok büyük oldu. Buraları görmeyen kalmasın istiyoruz ve buyrun üçüncü gezimiz hazır. Bu sefer rotayı biraz daha renklendirdik; Doğu Karadeniz keşfine doğudan, yani Kars – Ardahan Çıldır gölü güzergahından başlayacağız, Artvin ve Rize Kaçkarlar üstünden Trabzon’da bitireceğiz. Uluslararası Cittaslow oluşumu tarafından sakin şehir ilan edilen Şavşat ve Şavşat Karagöl’ü görüp, oradan Türkiye’nin tek biyosfer rezerv alanı Maçahel’e uzanıp Camili ve Maral köylerini, Borçka Karagöl’ü ziyaret edeceğiz. Ve sonrasında versin elini Kaçkarlar…  Fırtına deresi.. yeşilin her tonunu barındıran yüce Kaçkar etekleri, buz gibi şelaleleri, buzul gölleri, muhteşem yaylaları, rengarenk çiçekleri, zirveleri, çanak vadileri….

   

  Gezinin rehberi bendeniz Muco Türkyılmaz… Kaçkar dağlarının eteklerinde yaşayan Hemşinli bir köylü çocuğuyum. 1974 doğumluyum. Babamın yıllarca Avrupa’da çalışıp biriktirdiği parası ile satın alıp onardığı Kaçkarlar Çat Vadisi’deki Toşi pansiyonda 16 yaşımdan bu yana rehberlik yapıyorum,


Foruma Son Eklenen Konular Yeni Yıl Yazan : Mukadder Akbulut 31/12/2013 14:14:58 eğitim kocu ve matematık ogretmenı . Yazan : Mustafa Esen 14/08/2013 12:46:10 montaj elemanı Yazan : Kemal Yıldız 30/07/2013 10:58:46 Hocam Selamlar, Mağazamıza Bayan Part Time Satış Danışmanı Yazan : Mustafa Esen 20/07/2013 23:40:04 BEDA ENERJİ A.Ş işçi istihdam etmek istemektedir...(600 kişi) Yazan : Mustafa Esen 20/07/2013 23:37:46 Dershaneye öğretmen aramaktadır... Yazan : Mustafa Esen 20/07/2013 23:36:20

Sitemiz 128bit şifreleme yöntemi ile Sertifikalıdır. © Copyright 2011, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü