Image

 • KAPADOKYA TURU

  KAPADOKYA TURU 14-15-16 Ekim 2016

  IHLARA VADİSİ – DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ – PAŞABAĞLARI - DEVELİ VADİ – ÜÇ GÜZELLER PERİBACALARI – ÜRGÜP – AVANOS – GÜVERCİNLİK VADİSİ – PANORAMİK TUZ GÖLÜ – ASMALI KONAK – GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ –KAYA KİLİSELERİ – HACI BEKTAŞ-İ VELİ TÜRBESİ VE MÜZESİ

  1.GÜN 14 EKİM CUMA: 
  Tuz Gölünü panaromik olarak görüp ilk durağımız olan Güvercinlikler ve kaya kiliselerinin de bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi ne gidiyoruz. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız yürüyüş esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz. İkinci durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri Yeraltı şehrinin hemen ardından Uçhisar istikametine doğru yol alıyoruz. Güvercinlik Vadisini ve Uçhisar Kalesinin fotoğrafını çekip öğle yemeğimiz için kaya oyma bir mekâna varıyoruz. Yemeğin ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos a gidiyoruz. Avanos ta Kızılırmak’ı görüp çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğimiz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’ da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi


 • 2017 YILINA KAÇKARLAR'DA GİRİYORUZ!

   

  YENİ YILA KAÇKARLAR TOŞİ PANSİYONDA GİRİYORUZ

  29 ARALIK- 1 OCAK 

  29 Aralık- 1 Ocak  tarihleri arasında Kaçkar Sevdalısı Muco Rehber eşliğinde unutamayacağınız bir Yılbaşı geçirmek isterseniz buyrun size harika bir program. 

  29 Aralık Perşembe günü,

  Sabah Havalimanında karşılama ile birlikte, varış durumlarınıza  göre yol üstünde güzel bir yerde kahvaltı molası ya da Çinçiva’da bulunan mevcut cafelerde kahvaltı çay,kahve içme molası vereceğiz.Burada bulunan ve 14. Yüzyılda yapıldğı tahmin edilen bölgedeki 3 önemli kaleden biri olan  Zilkale’yi ziyaret edecek ve fotoğraflar çekeceğiz.  Ardından yaklaşık 40 dakikalık bir yolculuk sonrası evimize yani Toşi Pansiyona varacak ve yerleşeceğiz.

  Akşam yemeğinin ardından, neredeyse hiç sönmeyecek  çoban ateşimizin başında ve Hemşin yöresine ait tulum eşliğinde, durmadan akıp giden Fırtına deresine karşı gecemiz devam edecek.  

  30 Aralık Cuma günü,

  Sabah 9.00 civarında yapacağımız kahvaltımızın ardından, Çat vadisinden, Toşi pansiyona


 • UZAK KOMŞU İRAN: TAHRANDAN MEŞHEDE

  Kapı komşumuz İran, Ortadoğu’nun en büyük ve en az keşfedilmiş ülkelerinden. Kapalı rejimin bir sonucu olarak zincirler tarafından istila edilmemiş reklam tabelalarından ari sokakları, demeçlerinde dünyaya kaşlarını çatmış gibi duran politikacılarının aksine dost insanlarıyla, zaman zaman geçmişe yolculuk hissi veren, toplumsal adaleti ve gelir dağılımındaki eşitliği diğer ülkelerden fazlaca sağlayabildiğini rahatlıkla söyleyebileceğimiz bir ülke. 4000 yıllık tarihi ile Dünyanın en eski uygarlıklarının anavatanı. Birçok etnik ve dini sınıfa ev sahipliği yapan kadim bir kültür. Sanatın ve edebiyatın ülkesi.
  Modernliğin eşiğindeki milyonları barındıran Tahran, İran içinde bir ülke Isfahan, Çöldeki suskun şehir Yezd, Dünyanın sayılı dini merkezlerinden İmam Rıza türbesinin bulunduğu Meşhed göreceğimiz şehirlerden bazıları. UNESCO Dünya kültür mirası listesindeki Persapolisi, İran’ın meşhur bağlarını da göreceğiz elbette. 

  Program Özeti:
  5 KASIM CUMARTESİ | Tahran
  6 KASIM PAZAR | Tahran-Kom-Kaşhan
  7 KASIM PAZARTESİ | Kaşhan-İsfahan
  8 KASIM SALI | İsfahan
  9 KASIM ÇARŞAMBA | İsfahan-Yazd
  10 KASIM PERŞEMBE | Yazd
  11 KASIM CUMA | Yazd-Shiraz
  12 KASIM CUMARTESİ | Siraz-Meşhed
  13 KASIM PAZAR | Meşhed

  Katılım bedeli: 1440 USD, 

  Fiyatlar 30 Eylüle kadar geçerlidir. 30 Eylülden sonraki katılımlarda varsa uçak biletleri farkı fiyata ayrıca eklenir.

  Fiyata dahil olanlar: THY İstanbul-Tahran ve Meşhed-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti,


 • ZONGULDAK GÜMELİ 4112 YAŞINDAKİ PORSUK AĞACINI ZİYARET

  ZONGULDAK GÜMELİ 4112 YAŞINDAKİ PORSUK AĞACINI ZİYARET ( YAYLA EVİ KONAKLAMA )

  Bir ağaç düşünün, gölgesinde oturduğunuzda sizi tarihin ilk çağlarına kadar götürsün. Dili olsa, konuşsa bilirsiniz ki tarihi yeniden yazdırır. Fotoğraflarda gördüğünüz porsuk ağacı 4112 yaşında. Türkiye'nin en yaşlı ağacı ve dünyada bilinen en yaşlı 5 ağaçtan birisi. Porsuk ağaçlarının bir önemli özelliği ise eski çağlardan beri hayata yeniden tutunmanın simgesi olmaları. Ağacın yaşı çevresindeki yıllık halkalar sayılarak tespit edildi.

   

   

  Cumartesi sabah 07:00 de İncirli'den hareket ediyoruz. Saat 12 civarında Gümeliye ulaşıyoruz. Buradan kamp yapacağımız Bölüklü Yaylasına gidip kampımzı kuruyoruz. Burada 5 - 6 km lik doğa yürüyüşleri bizi bekliyor. Akşam hazırlıklarının ardından hep birlikte yemeğimizi yiyip kamp ateşimiz etrafında eğlenceye dalıyoruz. Ertesi gün erkenden 8 km uzaklıktaki Anıt ağacımızı ziyaret ediyoruz. Saat 15:00 gibi kampımızı toplayıp erken saatlerde İstanbul da olmaya çalışacağız.

  Kamp ve yürüyüş için önerilen malzemeler:
  Yayla Evinde 2 oda 1 salonumuz


Foruma Son Eklenen Konular Yeni Yıl Yazan : Mukadder Akbulut 31/12/2013 14:14:58 eğitim kocu ve matematık ogretmenı . Yazan : Mustafa Esen 14/08/2013 12:46:10 montaj elemanı Yazan : Kemal Yıldız 30/07/2013 10:58:46 Hocam Selamlar, Mağazamıza Bayan Part Time Satış Danışmanı Yazan : Mustafa Esen 20/07/2013 23:40:04 BEDA ENERJİ A.Ş işçi istihdam etmek istemektedir...(600 kişi) Yazan : Mustafa Esen 20/07/2013 23:37:46 Dershaneye öğretmen aramaktadır... Yazan : Mustafa Esen 20/07/2013 23:36:20

Sitemiz 128bit şifreleme yöntemi ile Sertifikalıdır. © Copyright 2011, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü