Image

 • SAROZ - KARAAĞAÇ LİMANINDA DENİZ KAMPI

  4 Eylül Cuma gecesi İstanbul'dan hareket ediyoruz.

  5 Eylül Cumartesi Sabahın ilk ışıkları ile Karaağaç limanındayız, çadırlarımızı kuruyoruz, 3-4 saat uykudan sonra hep birlikte sabah kahvaltı hazırlığına girişiyoruz. Ve gün boyu deniz keyfi yapıyoruz. Akşam yemeği yöre halkı tarafından bizim için hazırlanacak, oğlak çevirme bizi bekliyor . Kamp ateşi çevresinde şarkılar, türküler ve şiirler eşliğinde eğleniyoruz.

  6 Eylül Pazar Sabah yine hep birlikte kahvaltımızı hazırlayıp yiyoruz. Yine gün boyu deniz keyfi yapıyoruz. Güzel bir öğle yemeğinin ardından,saat:16:30 da çadırlarımızı toplayıp saat: 17:00 da İstanbul'a dönüş yoluna geçiyoruz.

  Malzemeler :

  Çadır, mat, uyku tulumu, 2 günlük kahvaltılık malzeme,  şort, mayo ve diğer deniz malzemeleri (güneş kremi varsa kişisel ilaçlarınız). Deniz taşlı olduğu için denize girecek ikinci bir ayakkabı/sandalet bulundurmanız önerilir…Ayrıca, öğle ve akşam yemekleri  için malzemeler ortak olarak alınacaktır.

  Ayrıca Doğada ayak izimizden başka bir iz bırakmak istemediğimizden, herkesin kendine ait tabak, çatal, kaşık, bıçak, bardak gibi malzemeleri de yanlarında getirmeleri önemle rica olunur.

  Not: Kamp alanında duş ve WC bulunmamaktadır,Kullanım


 • ADAPAZARI POYRAZLAR GÖLÜ-ACARLAR LONGOZU-KERPE DENİZ KEYFİ

   

  6 Eylül Pazar günü Adapazarı; Poyrazlar gölü, İhsaniye köyü, Acarlar longozu, Kerpe kayalıkları doğa gezisi ve Kerpe’de deniz keyfi.

  Poyrazlar gölü; Adapazarı’na 6 km uzaklıkta, orman içinde doğal güzelliği mükemmel, kuşu bol bir göl. Çevresinde 2 km yürüyüş yapacağız. Harika manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumlayacağız. Karadeniz kıyısında Sakarya nehrinin Karadeniz’e ulaştığı yerde kurulu, görmeye değer  İhsaniye köyünde balık ürünleri ve diğer seçeneklerle öğle yemeği molası yapıyoruz. Sonra yakındaki longoz gölüne göreceğiz. Göl boyunca inşa edilmiş ahşap yolda yürürken su nilüferlerinin seyrine doyum olmuyor. Bol fotoğraflık manzara var. Ve akşama doğru Kerpe köyündeyiz. Yüzmek isteyenler mayo-havlu getirsin. Kerpe’de ünlü pembe kayalıklarında güneşi batırıp, İstanbul’a dönüşe geçiyoruz. Yetenekli katılımcılarımızdan şarkılar, türküler tabii ki…                                 

   

  Not: Bu gezi en az 25 kişi ile yapılacaktır.Dönüşte İstanbul köprü trafiği çok yoğun olursa, Kadıköy’de aracımızdan inip Metrobüs ile İncirli yönüne devam edeceğiz.

  Program:

  06:30 da aracımız İncirli’den hareket ediyor. Yol üstündeki


 • LİKYA YOLU- ÖLÜDENİZ- SAKLIKENT-KEKOVA- OLYMPOS

   

  LİKYA YOLU-SAKLIKENT-KEKOVA 9-18 EKİM 8 GECE 9 GÜN

  KALEKÖY – ÖLÜDENİZ- FARALYA – KELEBEK VADİSİ-KABAK- ALINCA- BEL- TLOS- SAKLIKENT- PATARA – KEKOVA – MYRA – GELİDONYA FENERİ – ADRASAN – OLYMPOS – TERMESSOS

  9 Ekim Cuma akşamı 22:oo de İstanbul’dan hareket ediyoruz. Sabah Ölüdenizdeyiz.

  1. GÜN – 10 EKİM CUMARTESİ -  KALEKÖY-ÖLÜDENİZ (5.4KM)

  Saat 10 civarı otele yerleşiyoruz. Kısa bir dinlemenin ardından araçla Kayaköy’e geçiyoruz. Öğle yemeği Kayaköyde. Terkedilmiş evleri gezip Gemile koyunu fotoğraflıyoruz. Vaktimiz kalırsa yol üzerinde kısa yüzme molası vererek yaklaşık 5 km yürüyüşle Ölüdeniz'e geçiyoruz. Akşam yemeği kampta.

  Alternatif:Dileyen bütün gün Ölüdenizde denize girebilir, Kaleköyden otele araçla dönerek dinlenebilir yada Babadağdan paraşüt(extra) ile atlayabilir. 

  Konaklama: Ölüdeniz Doğa Kamp,  Bungalow, YP, www.oludenizdogakamp.com.tr 

  2. GÜN– 11 EKİM PAZAR- OVACIK- KOZAĞAÇ-KİRME- FARALYA (12.5KM)

  Sabah 7 de kahvaltımızı yaparak,yürüyüşümüze başlıyoruz. Kozağaç ve Kirme’de Çay-atıştırma molası. Saat 15.00 civarı otelimize varıyoruz, isteyen havuzda


 • SONBAHARDA THASSOS (TAŞOZ) ADASI (2015/3)

   

    

   

  03-04 EKİM 2015 ( CUMARTESİ / PAZAR ) 

   

  Bembeyaz kumsallar, turkuaz renkli bir deniz ve yemek şöleni sizi bekliyor.   
  Thassos adası, Trakya kıyılarına sadece 8 km uzaklıkta 95,4 km’ye ulaşan sahil şeridi ve 378,84 kilometre karelik yüzölçümü olan bir adadır.. Antik çağlardan beri ünlü ressamların, heykeltıraşların ve mimarların kullandığı birinci sınıf gri-yeşil kayrak taşı ve parlak, kalın, beyaz mermerin ana yurdudur. Bazı sahiller ve denizin içi, kum yerine ufalanmış beyaz mermerle kaplanmış ve doğa harikası oluşturmuştur. Ada, ormanlar ile kaplıdır ve bu antik çağlardan beri Yunanistan’da ormanlık alanların azınlıkta olmasından dolayı Thassos’a ayrı bir değer katar. Çam ağaçlarının haricinde adada bol miktarda düz ağaç ve kestane ağacı da bulunmaktadır. Yaz aylarında teknelerle adaya arı kovanları getirilir, çiçek bolluğundan dolayı arılar burada beslenecek kaynak bulmakta güçlük çekmez. Sahillerin vadilerinde çiftçiler zeytin yetiştirir ve üzüm bağları vardır. Thassos şarapları Akdeniz’de ünlüdür ve birçok ülkeye ihraç edilir. Adanın sokaklarında gezerken modern ile antik şehrin izlerini bir arada görebilirsiniz. Thassos’taki hemen hemen bütün köyler,


Foruma Son Eklenen Konular ŞİİR DİNLETİSİ Yazan : Figen Özçürümez 17/10/2014 12:10:27 Her Şey İnsanı Sevmekle Başlar / SAİT FAİK’TEN HİKÂYELER Yazan : Figen Özçürümez 09/04/2014 12:09:51 TİYATRO BİR AYNADIR Yazan : Figen Özçürümez 24/03/2014 10:20:28 CATHERINE BREILLAT’YA SAYGI Yazan : Figen Özçürümez 19/03/2014 11:22:40 ULUSLARARASI GEZİCİ FİLMMOR KADIN FİLMLERİ FESTİVALİ Yazan : Figen Özçürümez 19/03/2014 11:20:48 MEDYA BAĞIMSIZLIĞI VE DEMOKRASİ Yazan : Figen Özçürümez 19/03/2014 11:14:06

Sitemiz 128bit şifreleme yöntemi ile Sertifikalıdır. © Copyright 2011, YUDOSK - Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü