Image

MANGALLI FOTO SAFARİ GEZİSİ

 Etkinlik Tanıtımı :


Büyük Dipsiz Göl  

foto: Faik Kayhan Kasım 2012


Bu gezi fotoğrafla ilgilenenler için düzenlenmiştir. Piknik yada doğa yürüyüşü organizasyonu değildir. 

 

Fotoğraf makinelerimizle beraber keyifli bir gün geçireceğiz. 5 farklı çekim noktasında köy dokusu, gölet ve yansıma, uzun pozlama, makro, manzara, doğa fotoğrafı, gün batımı ve hayal edebileceğiniz pek çok tekniği uygulama şansı bulabileceksiniz.

 

Program şöyle;

Sabah vakitlice İstanbul'dan ayrıldıktan sonra Feribotla Yalova'ya geçiyoruz. Çınarcık'ta kısa bir alışveriş molası verdikten sonra Teşvikiye köyünde yerel ürünlerle hazırlanan köy kahvaltısı yapıyoruz. Kahvaltıdan hemen sonra köy girişinde bulunan setin heman arkasında ki göletin dingin suları bize fotoğraf için bolca sekans yaratacak. Ayrıca su seviyesi yeterli ise setten taşan suyun oluşturduğu şelalede uzun pozlama da yapabiliriz. Ayrıca dere yatağı boyunca bulunan çınar ağaçlarının altındaki bitki örtüsüde pek çok fotoğraf konusu barındırıyor. İsteyenler köyün içine dağılarak kahve ve sokaklarda kendi konusunu arayabilir.


Köy Kahvaltısı foto: Talha Nisan 2013

Buradan ayrıldıktan sonra araçla Büyük dipsiz göl kenarında verdiğimiz kısa fotoğraf molasının ardından aracımızla Delmece Yaylasının engin çayırlarını kaplayan çiğdemler ve çiçekler arasında görüntü avcılığına başlıyoruz. 


Delmece Yaylası foto: Faik Kayhan Kasım 2013

Fotoğraf çekmekten yorulan bedenlerimizi mangalda hazırlayacağımız sucuk ile ödüllendiriyoruz.  Yayla çayırlarında, yaylanın egzotik dokulu evlerinde ve etrafımızı çevreleyen kayın ve gürgen ağaçlarının arasında vakit geçirdikten sonra yolumuza devam ediyoruz. 


Delmece Yaylası foto: Faik Kayhan Kasım 2012

Buradan geldiğimiz Hamidiye köyünde kısa bir mola verip köy kahvesinde çay bulabilirsek kısa bir çay molası veriyoruz. İsteyenler köy evlerinin arasına dağılabilirler.

 

Araçla Mecidye köyü sırtlarında Gemlik körfezini yukarılardan gören bir noktada manzara fotoğraflarımızı çektikten sonra gökyüzünü kızıla boyayan günün son ışıklarını yakalamak için Armutlu kıyılarında bir noktada pozisyonumuzu alıyoruz. Deniziz dalgalarını, üzerindeki kayıkları, batan güneşi yarımadanın batı ucunda görebileceksiniz. 


Armutlu Sahil foto; Faik Kayhan Haziran 2012

Armutludan ayrılarak Gemlik üzerinden Yalova'ya doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği için Köfteci Yusuf'a selam verdikten sonra geç saatlerde İstanbul'a ulaşıyoruz. 

 

06:30 İncirli Hareket

08:00 Feribot

09:30 Kahvaltı, gölet ve köy fotoğraflaı için serbest zaman

12:30 Dipsiz göl

13:30 Delmece Yaylası

16:30 Hayriye köyü 

18:00 Armutlu 

20:00 Armutlu Ayrılış

21:00 Köfteci yusuf molası

23:00 Kadıköy

 

Fiyata neler dahil; ulaşım, kahvaltı, öğle sucuk mangal, ekmek, Domates ve sucuk mangal. 

Dahil olmayanlar; durakladığımız yerlerde alınan ekstra içecekler ( çay, meşrubat vs), akşam yemeği.  

Bu organizasyon katılım sayısı 28 kişiden fazla olmayacaktır.

 

Organizasyon Kuralları

 

Bu bir fotoğraf gezisi organizasyonudur. Bu bir doğa yürüyüşü yada piknik organizasyonu değildir. Fotoğraf çekmek için gelmeyecekseniz aşağıda ki hususlara dikkat etmeniz gerekiyor.

 

Manzara köşelerinde fotoğraf açıları açık tutulmalıdır. Unutmayın siz manzara izleyin diye değil, manzaranın fotoğrafını çekmek için oradayız.

 

Hoş enstantenelerin olduğu alanlarda kendinizi de fotoğrafa dahil etmeye çalışmayın. Sizin fotoğrafınızı değil, orada ki güzelliklerin fotoğrafını çekmek için oradayız.

 

Fotoğraf çekilen yerlerde ''sıkıldım daha ne kadar buradayız'' şeklinde ki sitemler dikkate alınmayacaktır. 

 

Niye bu kadar yavaş hareket ediyoruz diye şikayet etmeyin, koşarken yada hızlı yürürken fotoğraf çekmeye çalışmıyoruz. 

 

Bütün katılımcılar rehberler tarafından konulan kurallara, hareket saatlerine ve plana uymak zorundadır. Faaliyete gelen herkes bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Genel uyarı :

Değerli Üye ve Misafirlerimiz,
Kulübümüzce gerçekleştirilen dağcılık, kampçılık, kültür gezileri, doğa yürüyüşleri ve diğer doğa sporları ile ilgili faaliyet çalışmaları; kulüp yöneticilerimiz, rehber, lider ve etkinlik sorumluları tarafından gönüllülük esasına göre yapılmakta olup ticari turlarla ilgimiz bulunmamaktadır. Beklentilerinizin bu yönde olmaması konusunu dikkatinize sunar anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Katılım bildirdiği halde gelmeyen yada günübirlik etkinliklere 2 gün, haftasonu konaklamalı etkinliklere 3 gün, yurtiçi uzun süreli etkinliklere 1 hafta ve yurtdışı etkinliklere 2 hafta kala iptal etmek isteyen üyeler maliyet paylaşımında oluşan rakamı dernek hesabına yatıracaklardır. E-posta ile kendilerine yapılan bildirimi 5 gün içinde gerçekleştirmeyen arkadaşların sonraki katılım bildirimleri "yedek" olarak değerlendirilecektir... 
 
Bu karar diğer arkadaşların, yani kurallara uyan çoğunluğun haklarını korumak adına zorunluluk olmuştur.. 

Bu etkinlik paylaşım esasına göre ücretlendirilir. Ayrıcalıklı kişi, kar ve kazanç yoktur.  

Yudosk etkinliklerini www.yudosk.org dışında yayınlamak izne tabidir. www.yudosk.org dışında yapılan katılım bildirimleri geçersizdir. 

Yürüyüşlerde yemek molaları dışında sigara içmek ve doğada çöp bırakmak yasaktır.  


! Lütfen Kullanıcı Girişi Yapın.